Wpis z mikrobloga

Mircy z #majsterkowanie, mam pytanie - mam maly projekcik podswietlenia szafki:
Zalozenia: energooszczedne, tanie ;)
Cel - regulowana zmiana barwy podswietlenia, najlepiej 3 pokrętłami (R, G, B)
Myslalem, zeby obwody miedzy poszczegolnymi diodami regulowac za pomoca prostego sterownika PWM, calos zasilac zwyklym zasilaczem. I tu zaczynaja sie schody (nie mam za duzej wiedzy w tej materii):
- gdzie mozna znaleźć takie sterowniki - bez bajerow, regulacja za pomoca pokretla, zadnych wyswietlaczy itp. w necie jest tego multum, ale raczej nie znalazlem nic do konca spelniajacego moje zalozenia. Staerownik nie musi byc jakis super dokladny - mowimy o zasilaniu led a nie sterowaniu rozrusznikiem serca ;)
- zasilacz - są takie nieduże impulsowe, żeby pobierały tylko tyle energii ile potrzeba? Bo jak rozumiem, zwykly zasilacz transformatorowy nie reguluje jakos mocy pobieranej?

Ogólnie szukam fajnych klocków z których całośc złoże (zabawne jest to, ze bez problemu zrobiłbym to za pomoca arduino/raspberry z odpowiednim sterownikiem, ale to straszny przerost formy nad treścia :) )
  • 1
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TenToTamTaki: a wpisałeś w google "sterownik RGB"? Masz piloty eleganckie. A zasilacz normalny impulsowy, weź taki żeby miał z 15% zapasu mocy względem nominalnej mocy taśmy.
  • Odpowiedz