Wpis z mikrobloga

#buty #modameska #obuwie #ubierajsiezwykopem

Kolejne buty prosto z USA.
Producent: https://www.trumanboot.com/
Model: Cognac Rambler
Nie byly to Made to Order, kupilem dostepny model w konfiguracji jaka byla. Male problemy z rozmiarem, musialem wymienic na wiekszy, buty sa troche mniejsze niz na przyklad White's czy Vibergi, ale po zwiekszeniu rozmiaru pasuja swietnie, so dosc szerokie jak na "D", maja sporo miejsca w srodku na moja stope we wszystkich kierunkach, pasuja bardzo fajnie.

Konstrukcja podobna do Vibergow, stitchdown, ale na jednym rzedzie szwow plus szwy nie sa tak geste jak w Vibergach - ale buty sa 2 razy tansze wiec ciezko sie do tego doczepic. Starannosc wykonczenia lepsza niz w White's - wszystko jest na swoim miejscu, symetryczne, nic nie odstaje - robi bardzo dobre wrazenie.
Insole i midsole z grubej skory, z tym ze insole ma na samej gorze warstwe gabki - co jest raczej rzadko spotykane w tego typu obuwiu - napewno sprawia to, ze buty wydaja sie byc od razu bardzo wygodne, zobaczymy jak to bedzie wygladac z czasem.
Bardzo ciekawa jest podeszwa, jest to 'commando' ktore przypomina vibram V100 lug sole, aczkolwiek wyglada na produkcje od Trumana (lub jakichs ich podwykonawcow) - przy zwyklym chodzeniu wydaje sie troche twardsza od vibram V100, aczkolwiek nie ustepuje w przyczepnosci - zobaczymy jak sie bedzie zuzywac.

Skora to Rambler od Charles F. Stead: https://www.cfstead.com/fashion-suedes-and-flesh-out-leathers/rambler/ czyli wykonczona 'flesh' strona skory, wyglada swietnie - patrzac po zdjeciach online starzeje sie takze pieknie.

Ogolnie patrzac na jakosc majac na uwadze cene - jestem mega zadowolony z zakupu, truman oferuje sporo ciekawych skor, podoba mi sie takze ich ksztalt - czuje, ze to moze nie byc moja ostatnia para od nich.

#wbootach
tomekwcalenie_tomek - #buty #modameska #obuwie #ubierajsiezwykopem

Kolejne buty pr...

źródło: comment_1667628270n9IoQbp5UWFj1gFCq6OzjC.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NPC_358034: wymiana to był koszt wysyłki do USA i potem od Truman do UK, nie płaci się za to drugi raz Customs, więc to był koszt około 70£.

Sa droższe od red wing, ale wykonane są jednak lepiej plus jest duży wybór ciekawych skór.
W redwing (iron ranger) mi brakuje zdecydowanie midsole, plus podeszwa montowana w IR (vibram 430 mini lug) średnio mi pasuje
@Svoher: niee, jednak koszt wyprodukowania tego serio jest spory, duzo pracy to pochlania.

Sa indonezyjscy mejkerzy ktorych robocizna kosztuje troche mniej i robia buty na zamowienie - moga zrobic bardzo podobne. Plus mozesz wybrac jaka chcesz skore. Wybierajac tansza skore (jakas lokalna indonezyjska na przyklad) z tego co sie orientuje mozesz zbic koszt za podobnej jakosci buty do ~300 USD, moze nawet troche nizej jak trafisz na jakies promki. Ale bedziesz