Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym #rower w jedynej słusznej wersji #mtb trail tak +-5k pln.

Z wymagań najbardziej mi zależy na:
- regulowana sztyca
- widelec z skokiem chociaż 140 mm
- bezdętkowe opony

Znacie coś co może wpaść w powyższe w takim budżecie? Bo mam wrażenie, że w cenie do 5k to mogę wybrać max 2 z powyższych 3 xDDD.
A jeżeli już dokładać do budżetu to ile?

Pierwsze spełniające wszystkie wymagania to np https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/3049/bigtrail-400
w cenie ok 6.2k

Co o tym myślicie?
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzych0: rockrider am 100 hardtail, tylko że widelec 130 i opony trzeba wymienić i zalać mlekiem, obręcze są TR. Ale to nawet z wymianą opon zmieścisz się w 5k
@krzych0: Canyon Stoic, Commencal Meta, od biedy NS Eccentric. Broń Cię borze jakieś dartmury czy inne dekatlony. A dlaczego nowy? Przecież to ni #!$%@? się nie opłaca. Za 7k już masz używkę fulla jak będziesz cierpliwy i dobrze trafisz.
@krzych0: ramy ładne ale raczej trącą przestarzałą geometrią i podejście do klienta (miałem canyona i miałem problemy z canyonem) mnie nie zachwyciło. Miałem 2 lata temu Torque i po trochę ponad roku intensywnej jazdy wahacz zaczął żyć swoim życiem. Za ten hajs który na niego wydałem to jego jedyne plusy są takie: nie #!$%@?ł się podczas jazdy i lakier całkiem dobry. Na moje to lepiej kupić coś od lepszej marki (comencal
Z resztą na HT nie ma co wydawać dużo pieniędzy bo tam się nie ma co zepsuć w ramie i ważne są tylko kąty a jak padnie ci osprzęt to uderzasz do srama albo siemano albo foxa/manitou bezpośrednio.


@ReeceWithouterpoon: dzięki za info wezmę to pod uwagę. A konkretnie co znaczy "dużych" pieniędzy? Bo 5-7k wydaje mi się optymalnie aby kupić HT opartego na dobrym osprzęcie, mającego to co trzeba do amatorskiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzych0: Ogółem do do Craggera to czaiłbym się na najwyższą wersję. Co do samej marki kumpel ma swoopa i nic się nie dzieje ja mam szosę od nich i narazie też ok. Z matek wysyłkowych jest jeszcze Rose Bonero.