Wpis z mikrobloga

Czy taki zestaw ma ręce i nogi według was? Potrzebuję wymienić swojego 9 letniego staruszka, raczej nie gram w gry (czasem wrócę do GTA V, Cities Skylines, Car Mechanic Simulator), komp do pracy biurowej, Internet, filmy i amatorsko Photoshop + montaż wakacyjnych video w 4K
Ze starego kompa zostawiam grafikę RX 580 4GB, SSD 256GB i HDD 1TB, budżet na nowy +/- 2500 zł

Procesor AMD Ryzen 5 5600, 3.5 GHz, 32 MB, BOX / 769 zł
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 5 / 125 zł
Płyta główna Gigabyte B550M DS3H / 469 zł
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 / 318 zł
Dysk SSD Kioxia Exceria G2 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3.1 NVMe / 379 zł
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 500W / 219 zł
Obudowa Modecom Oberon Pro / 239 zł

Razem: 2518 zł

#komputery #pc
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lucar: mam w sumie bardzo podobny zestaw.
Dysk - ten sam
Procesor - to samo, tylko w wersji 5600G dla integry, wiec nawet przycięta ilość cache
Płyta główna - strix, ale też B550
RAM - takie same parametry

Do codziennego użytkowania, jakieś proste gry na integrze, czy do programowania sprawdza się to super. Wszytko płynnie i responsywnie. Nie wiem jak się będzie sprawdzać przy Photoshopie bo nie używam, ale widze różnice
@galencjusz: Photoshopa ogarnia nawet mój obecny i5 3rd gen + 8GB DDR3 jeśli chodzi o pracę na pojedynczych plikach, przy większej ilości zdjęć puszczam skrypt i idę z psem na spacer ( ͡° ͜ʖ ͡°) gorzej jest z video, bo wrzucając 100+ filmików do Camtasia, już przy 1440p potrafi szarpać na podglądzie.
Części będę brał nowe z morele, bo muszę wykorzystać kartę podarunkową na 2,5k właśnie.
Patrzyłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lucar: chłodzenie jest znośne. Wydaje mi się, że lepszej klasy niż dodawane stockowo do Intela. Nie jest takim priorytetem i daje sobie radę, bo sam procek ma nieduże TDP, ale po miesiącu zmieniłem na pure rock 2 i jest wyraźnie ciszej (mam szybę na boku, więc też chciałem coś ładniejszego). Jeżeli możesz je uwzględnić w budżecie, to moim zdaniem warto te 100-150zl dorzucić od razu

Edit: może uda Ci się upolować