Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Koller: do eksperta mi daleko, tym bardziej jeśli chodzi o ekonomiczny angielski, jednak pytany zdecydowanie się do zdania planeta przylaczam. Zawsze spotykałem średnia jako mean/avarage. Median się samo przez się z mediana kojarzy ale nic nie gwarantuje.

Megaslownik może być edytowany przez uzyszkodnikow więc może to przez to.

I co z #angielskizkollerem

Może @pukenstein rozwieje wątpliwości.
  • Odpowiedz
@Koller: Megasłownik jest, o ile mi wiadomo, tworzony przez użytkowników więc może zawierać błędy. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że przy rozkładzie normalnym średnia=medianie, lub gdy w przypadku nieparzystej ilości obserwacji medianę liczy się jako średnią arytmetyczną dwóch środkowych wartości. Błąd mozę wynikać również z nieuzasadnionej kalki językowej, bo w Polsce częściej słyszy się o średniej wartości wynagrodzeń a nie meianie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Median_household_income

"The median household income is commonly used to generate data about geographic areas and divides households into two equal segments with the first half of households earning less than the median household income and the other half earning more.[1] The median income is considered by many statisticians to be a better indicator than the average household income as it is not dramatically affected by unusually high or low
  • Odpowiedz