Wpis z mikrobloga

Pytanko. Kupiłem pada do PC, oryginalnego od Xboxa one, ale bez adaptera bezprzewodowego. Chcę go podłączyć do PC kablem USB-Micro USB. Niestety za każdym razem po podłączeniu go, system wyrzuca mi komunikat, że "Nie rozpoznano urządzenia USB. Próbowałem różnych kabli. Aktualizowałem i instalowałem wszystkie opcjonalne sterowniki w windzie, ale nic nie pomaga. Ktoś miał może taki problem i sobie z nim poradził?

#gaming #komputery #windows #pomocy
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@burzovsky: jak nie uda się rozwiązać problemu to jutro mógłbym sprawdzić jak się zachowuje u mnie. Mam 3 generacje padów (xbox one z wejściem słuchawkowym, Xbox one s i Xbox series x) więc mogę protestować i zobaczyć czy od razu zostaną prawidłowo wykryte na win11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galencjusz: ja w ogóle mam wątpliwości czy ten pad jest legitny, bo niby wszystko jest jak na fotkach w necie, ale nie ma akumulatorka tylko zwykłe baterie z tyłu co wydaje mi się trochę podejrzane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@burzovsky: to jakiś adapter BT dla kompa, czy pada? Te pady od Xbox one S (nie mają już takiej ostrej ramki nad przyciskami) mają BT wbudowane i to najlepsza opcja do PC. Testowałem taki z podłączeniem do telefonu po BT i od razu się fajnie łączył. Ten który podeslales wygląda na generacje z Xboxa one (tego pierwszego, wideo style :)). One niestety BT nie miały i trzeba kabelkiem. Takiego mam 2
@galencjusz: Czyli pad jest legitny ale #!$%@?. ;) To raczej nie jest wina systemu czy coś, bo podłączyłem do innego kompa ze starszym windowsem i jest ten sam komunikat.

Szkoda, pozostaje mi granie na padzie od PS4, na szczęście steam bez problemu go ogarnia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@burzovsky: przypomnialem sobie o Twoim problemie i chwilę temu zrobiłem małe testy. Niekoniecznie sam pad musi być uwalony, bo ja miałem wgl problem z wykryciem podłączenia urządzenia.

Testy przeprowadziłem na 2 padach, Xbox one i Xbox one s (biały z BT, ale łączyłem kablem). Podłączałem do kompa z win11, lapka z win10 i konsoli Xbox series X, różnymi kablami micro USB. Na żadnym urządzeniu żaden pad nie został wykryty. Podłączenie skutkowało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galencjusz: hmm ja próbowałem 7 różnymi kablami USB i zawsze było tak jak u Ciebie właśnie. Łącznie z tym że jeden kupiłem nowy jako charging/data cable po prostu. Dziwne, może są osobne kable tylko jako data.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@burzovsky: a po podłączeniu pad zawibrował i zaświecił się przycisk Xboxa na padzie? U mnie przy złym kabelku tylko wibrował. Gdy użyłem dobrego to zaświecił się ten przycisk - tak jak zawsze świeci przy połączeniu z konsolą.

Możliwe, że kable jednak masz ok, a faktycznie z padem coś jest nie tak skoro jest nierozpoznawalny, a komp zauważa, że coś podłączyłeś. U mnie było zero reakcji i powiadomień. Szkoda, że nie wziąłeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galencjusz: też zawibrował i nic się nie świeciło, tylko w systemie powiadomienie, że urządzenie nie rozpoznane. Zamówiłem na allegro jeszcze jeden kabel niby typowo "kabel do grania na PC za pomocą pada Xbox one", już ostatnie podejście i #!$%@? w niego, będę grał na padzie od psa.