Wpis z mikrobloga

  • 187
A czy jak wymienię zasilacz w robocie kuchennym, wymienię mu kabel zasilający, przełącznik prędkości, połączę go z jakimś synchronizatorem obrotów silnika (odpowiednim kablem) i wepnę w obwód bezpiecznik audiofilski to wzrośnie mi gęstość i masa ciasta? Pojawi się chropowatość mąki?
Ach, no i oczywiście czy blat musi być antywibracyjny? Miska z monokrystalicznego aluminium? Wiem, że takie cuda sporo kosztują, ale może są warte grzechu?

Dla kolegi pytam, ja się w takie rzeczy nie bawię, po prostu wcinam placek.
Czytasz na własną odpowiedzialność.

(Sam switch tutaj kosztuje 10 000 zł, kabel zasilający do zasilacza tego switcha 24 000 zł. Wszystko po to, żeby lepiej grał Ci Tidal puszczany z telefonu, czemu dowodzą filmy nagrane bez kontekstu telefonem. Kto bogatemu zabroni?)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - A czy jak wymienię zasilacz w robocie kuchennym, wymienię mu kabel zasilający...

źródło: comment_1667542782vpFScHWnFLLxkg5tlrdV7C.jpg

Pobierz
  • 42
@Roszp: czasem sobie wyobrażam, że ta cała audiofilska społeczność, to może być największy fejk na świecie. W sensie są jakieś firmy udające, że robią cholernie drogi i nikomu niepotrzebny sprzęt, są ludzie którzy udają, że są tym sprzętem zajarani, a potem na super tajnych spotkaniach zbierają się wszyscy, żeby wręczać nagrody za najbardziej absurdalne historie i układać plany publikacji na kolejny rok.
Możecie się śmiać z audiofili, ale powiem wam, że kupiłem ostatnio przewód zasilający Audioquest
NRG Hurricane High Current 2m 15AMP (musiałem, bo w moim bloku jest stara instalacja elektryczna i prąd jest bardzo niestabilny), do słuchania audiofilskich nagrań EDM i jest kolosalna różnica. Wreszcie EDM czyli Electronic Dance Music brzmi prawdziwie elektronicznie.
Jak to jest możliwe że kogoś tak głupiego byłoby stać na tak drogi sprzęt?


@QUANTUM-DICK: może są dobrymi specjalistami w jakiejś wąskiej specjalizacji? Różnie z tym bywa, autor tego wpisu jest akurat właścicielem całkiem dużego biznesu w stolicy, z branży takiej, że jakbym ją wymienił, to od razu by było wiadomo, o kogo chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że ludzie wierzą w takie cuda, myślę że
Roszp - > Jak to jest możliwe że kogoś tak głupiego byłoby stać na tak drogi sprzęt?
...
@5h8o8g65: mam teorię, że to efekt placebo, tzn oni naprawdę odczuwają lepszy dźwięk.
Jako muzyk amator, też mam wrażenie, że słyszę nieco więcej pasma niż np. moja nie-muzyczna żona.
W miarę progresu w umiejętnościach grania na instrumencie człowiek ćwiczy słuch i zaczyna rozróżniać w utworze instrumenty, sekcje poszczególnych basów czy bębnów. Jest to nawet całkiem fajna zabawa.

Ja różnicę czuję gdy np. słucham muzyki na słuchawkach z telefonu a potem przesiąde
@saikomiki: @Roszp: na pewno da się wyrobić słuch, żeby słyszeć pewne rzeczy, których nie słyszą amatorzy. Swego czasu grałem na skrzypcach (amatorsko) i np. mój nauczyciel zauważył że najgrubsza struna gra przytłumiona, okazało się że dusza jest przesunięta w środku instrumentu.

Przecież jak są konkursy muzyczne, dla większości z nas wszyscy grają podobnie - bardzo dobrze, a jury wychwytuje gdzieś w tym różnice na podstawie której wybierają zwycięzcę.