Wpis z mikrobloga

Terapeuta zalecił mi książkę o życiu ludzi w obozach koncentracyjnych, to jest niesamowite jak wszystkim rządzą hormony i mózg, ci którzy radzą sobie dzisiaj w życiu i są "szczęśliwi" byliby prawdopodobnie tacy sami w takim obozie i nawet w takiej tragicznej sytuacji znaleźli by plusy adaptując się, tacy ludzie przetrwają w życiu wszystko, meritum jest takie że oni nie mając nic doceniali najprostsze rzeczy i byli bardziej szczęśliwi niż przeciętny przegryw który ma wszystko
#przegryw #takaprawda #depresja #takaprawda #gorzkiezale #depresja #psychologia
#psychiatria #terapia #filozofia #gownowpis #redpill #blackpill #stulejacontent #antynatalizm #przemyslenia #przemysleniazdupy #kultura #historia
bloody560 - Terapeuta zalecił mi książkę o życiu ludzi w obozach koncentracyjnych, to...

źródło: comment_1667513903242vWdswpDvSJPfkgG5tgI.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bloody560: pewne podstawowe, obiektywne warunki są konieczne do szczęścia. Dach nad głową, jedzenie, ubranie, przyjaciele, wolność. Trudno mi uwierzyć, że bez tego można mówić o szczęściu.
  • Odpowiedz
@gnomol

W jaki sposób ma to niby ci pomóc?


To jest taki trik psychologiczny, jak czytasz/słuchasz/oglądasz, że ktoś ma w życiu gorzej od ciebie to łatwiej jest ci się pogodzić z własnymi porażkami, bo widzisz, że ,,zawsze mogło być gorzej" i pojawiają się myśli w głowie ,,w sumie nie mam tak źle"
Taka jest ludzka natura. To prymitywne, jak całe życie, m.in. dlatego należy walczyć z pro-liferskimi zapędami niekumatych odklejeńców.
  • Odpowiedz
@fapowiczowski: No właśnie tak średnio to działa, może i przeczytam na wykopie od kilku przegrywów, że nie mają żadnych znajomych, ale wystarczy że w realu wyjdę z domu na 1 dzień i spokojnie mogę zliczyć kilkaset osób, co prowadzi życie towarzyskie o wiele lepsze od mojego. Nieliczne jednostki, których w życiu nie spotkam nie są w stanie zrównoważyć stanu faktycznego.
  • Odpowiedz