Wpis z mikrobloga

Ja tam im nie ufam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@gejuszmapkt:

Również :D

Dzisiaj nasz ulubiony analityk powiedział u Zychowicza całkiem ciekawą hipotezę...
Wiem... wiem, wiem. Skoro Wolski coś powiedział, to na pewno będzie odwrotnie, ale...

Ukraińcy zdobywając przewagę w artylerii (i dysponując praktycznie nieograniczonym zapasem amunicji) no mają Rosjan jak na widelcu. Wcześniej czy później musi tam dojść do załamania linii obronnych i wyparcia przeciwnika do samego
@waro: Mogą przygotowywać wycofywanie ale nie jest to jednoznaczne z tym, że się wycofają. Na razie się mocno bronią i jest bardzo dużo żołnierzy za Dnieprem. Mają przygotowaną obronę a logistyka jakoś działa, głównie dzięki przeprawom żwirowym na tamie, które niezwykle ciężko zniszczyć. Ja to widzę tak, że ruscy będą rotować lepsze jednostki pod Donieck a na ich miejsce rzucą dużą ilość zmobilizowanych. Front głównie będzie trzymać artyleria i lotnictwo a
@waro: Nie wiem, ja to widzę tak, że to jest wciąganie Ukraińców.Nie znam topografii terenu, ale może być tak, że chcą aby doszli do Dniepru( który już będzie swoistą przeszkodą ) i wysadzić tamę która zrobi wielkie gówno w którym sprzęt ugrzęźnie i będzie łatwym celem do niszczenia.Chociaż myślę, że Stany i Ukraina nie są aż tak głupi i liczą się z tym.
@CzeczenCzeczenski: No nie, jak wysadzą tamę to najbardziej dostanie południe i ruscy nie będą mogli tam trzymać sprzętu bo go zwyczajnie zaleje. Zniszczenie tamy będzie oznaczało kompletne porzucenie kierunku Odeskiego, nie będzie żadnego łatwego niszczenia sprzętu bo to Ukraińcy będą na uprzywilejowanej pozycji do ostrzału drugiej strony. Ruscy swoim obecnym zachowaniem mogą wciągać Ukraińców pod ostrzał artylerii i lotnictwa, szopka z tamą to jest element gry psychologicznej zapewniający ruskom logistykę. Oczywiście
@CzeczenCzeczenski: Najbardziej zaleje na południe i to drastycznie więcej bo różnica w wysokości terenu jest duża. Chersoń po wysadzeniu tamy według symulacji oberwie mało ale po stronie ruskiej to będzie totalna klęska humanitarna bo tam zaleje doszczętnie sporo miejscowości. Wysadzenie tamy może mieć tylko dwa cele, zabezpieczenie tego odcinka frontu, pozwalając na zwolnienie dużej liczby wojska i sprzętu pod Donieck, zniszczenie kolejnego ważnego elementu sieci elektrycznej.