Wpis z mikrobloga

Ehhhh jak pierwszy raz natrafiłem na sztukę sprawiedliwą, gdy byłem jeszcze młodym berbeciem, to zawsze kibicowałem Pioterowi i dziwiłem się jak można być takim chytrusem jak Janusz ojciec, który nawet grziba z fugi żałował dla swojego syna. Ale z biegiem lat, gdy dorastałem i czytałem coraz więcej książek, oraz z biegiem rozwoju sztuki sprawiedliwej doszedłem do wniosku, że jedynym ciemiężcą w tym uniwersum jak i w życiu był Pioter. Syn, który by chciał wszytsko od razu, pewnie gdyby nie ojcowska miłość i troska, to w wieku 15 lat by umarł na cukrzycę od tego swojego łakomstwa i obżarstwa. Z biegiem lat zauważyłem, że sam w młodości byłem tym narwanym Pioterem i wiele razy obrażałem swoich rodziców i ich krzywdzilem. Oni chcieli dla mnie zawsze dobrze, a ja jak ten najgorszy chytrus i ciemiężca nie doceniałem tego i się z nimi kłóciłem, często popełniając w międzyczasie czyny niegodne i niesprawiedliwe.

Najważniejsza w sprawiedliwości jest droga, droga naszego życia. Nie cel, ale właśnie podróż ku sprawiedliwości, mądrości i najważniejszym cnotom jest kluczem do osiągnięcia szczęścia. Czas też uszlachetnia, cierpliwość jest siostrą sprawiedliwości. Nie lękajcie się, dążcie, czytajcie, pezegladajcie tag, albowiem dla każdego jest szansa, skoro nawet taki narwany Petrus jak ja wychodzi powoli na prostą, to dla każdego z nas jest nadzieja. Niech żyje król szczurów, niech żyje sprawiedliwość! Ave IUSTITIA REX RATUS!
#sztuka
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
#sztukadlasprawiedliwych
KRZYSZTOFDZONGUN - Ehhhh jak pierwszy raz natrafiłem na sztukę sprawiedliwą, gdy byłe...

źródło: comment_1667484841UEDLhTtNS3iFNkJmhKAbBx.jpg

Pobierz
  • 10
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Też o tym myślałem. Wystarczyło posiedzieć godzinę na tagu i przeczytać Antygonę jakieś 13 razy. Chyba każdy tu tak robił. OP ma rację. Natomiast Piotery by chcieli od razu wszystko wiedzieć po przeczytaniu streszczenia do "O psie, który jeździł koleją".

Nie mniej jednak, wydaje mi się że z biegiem czasu Sztuka Sprawiedliwa zaczęła inaczej kreować postać Piotera niż na początku tego tagu. Droga od ofiary ("chodź pojeździsz na moim koniku"