Wpis z mikrobloga

@Yeg128: Zimny okład na pysk do oporu. Rwalem wszystkie 4 w przeciągu 4 tygodni i gdyby nie to ze miałem delikatnego siniaka na dolnej szczęce to nikt by nawet nie wiedział :D
@Moseva: nie radzę miałem coś podobnego i 2 tygodnie po #!$%@? grubo mimo mocnych leków przeciwbólowych... Przy infekcji jeszcze gorzej będzie się goiło, ja bym zaczekał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Moseva też tak miałem i zwlekalem z wyrwaniem. Teraz nie mam siódemki ( ͡° ʖ̯ ͡°), bo normalnie rosnącą ósemka skosiła tego zęba.
@xtedek przecież tak się robi, zęby zatrzymane się usuwa bo pożytku z nich żadnego a tylko kolejne miejsce w którym będzie trzeba leczyć próchnicę za 30 lat. Do tego z takimi zębami wypadałoby raz na kilka lat robić prześwietlenie czy się nie rozpychają a tak spokój.
@Arytmetyk: usuwanie ósemek jest potrzebne jeśli powodują lub będą w przyszłości powodować problemy. Ale nie jest zalecane usuwanie jeśli te zęby są całkowicie prawidłowe, rosną prosto, nie rozpychają innych i nie przeszkadzają w niczym. Ja mam wszystkie cztery i nie widzę sensu usuwania ich.
@Moseva: ja musiałem jedną dolną usunąć bo zbierał się tam pokarm i spowodowało to stan zapalny. Ogólnie zabieg trwał godzinkę z szyciem. Jako pro tip powiem że lody pomogą przetrwać pierwsze dwa dni jak za bardzo nic gryźć nie można.