Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie w 2022 roku kupują jeszcze tak chętnie sprzęty Xiaomi?

Syndrom sztokholmski? Strach przed czymś nowym? "Wcześniej miałem xiaomi to teraz też kupię, nie chce mi się szukać lepszego"?

Kiedyś, tak jeszcze w czasach Redmi Note 4 robili naprawdę fajne, tanie a dobre smartphony. Przyznam że chylę czoło i bije brawo chińczykom jak nas przyzwyczaili i ograli. Sam miałem trzy telefony Xiaomi i jeden tablet, elektroniki nie liczę

A dziś?
- Miui xD
- reklamy ()
- już nie tanio
- z jakością też średnio
- elektronika użytkowa jak słuchawki, czy kamery samochodowe - zwyczajnie słabe w cenie, ale ludzie kupują z braku porównania bo produkuje je firma z której mają telefon (XD)

#xiaomi #xiaomilepsze #samsung #oneplus #pixel #apple #telefony #android #pytanie
Atreyu - Dlaczego ludzie w 2022 roku kupują jeszcze tak chętnie sprzęty Xiaomi?

Sy...

źródło: comment_1667406427QsGP9j2vV10RNofj6cvKGL.jpg

Pobierz
  • 22
@Rad-X: uwaga, podaje rozwiązanie: inne filmy robiące telefony, dałem je w tagach

Rozwiązanie dotyczące słuchawek: firmy produkujące słuchawki i sprzęt audio a nie hulajnogi i odkurzacze (tu Chiny stoją bardzo mocno, Edifier, KZ, do wyboru do koloru)

Rozwiązanie dotyczące kamer samochodowych: jw, Viofo, Navitel

A podaje tylko branże/dziedziny w których coś tam wiem. Nie znam się np. na hulajnogach, ale tu też są lepsze alternatywy

Kiedyś Xiaomi było lepsze, dziś jest
@Atreyu: no to zacznijmy od tego czym zasłynęło Xiaomi, "tanie a dobre".

I tak teraz patrzę po wymienionych markach, i nie widzę żadnego taniego a przy niektórych bym nawet nie postawił "dobrego"

a co do słuchawek, to dużo zarzucasz temu samsungowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak teraz patrzę po wymienionych markach, i nie widzę żadnego taniego a przy niektórych bym nawet nie postawił "dobrego"


@Rad-X: musisz spojrzeć raz jeszcze, szczególnie że podejrzewam że nigdy nie miałeś nic z ww. marek które wymieniłem, jak chodzi o każdy typ sprzętu

Wyparcie to pierwszy etap, akceptacja przyjdzie z czasem
@PurpleHaze Tutaj wyparcie weszło wyjątkowo mocno xD

Nie znam nikogo kto miałby szersze porównanie różnych dobrych telefonów i mimo tego uparcie bronił MiUi. Jak ktoś tak robi, znaczy że miał tylko Xiaomi, nie ma porównania z czymś nowym bez MiUi - więc szkoda strzępić ryja, zmykaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EntryMode: iPhony są przepłacone, niektóre technologie się tam latami spóźniają - to fakty

Ale jak kupujesz iPhona, to wiesz że on będzie chodził jak żyleta bez zacinania. Że nie będzie reklam, tanich materiałów. Że wsparcie będzie latami, że aparat będzie z najwyższej półki.

Kupując Xiaomi nie masz nic z tych rzeczy, ale to też inna kategoria cenowa

Tak, ludzie kupują iPhony bo są modne, a wcale się nie znają na sprzęcie.
@Atreyu: Tylko że wiekszosc uzytkownikow apple nie siedzi na tym samym urzadzeniu przez nie wiadomo ile. Xiaomi ludzie kupuja za 1000zl co stanowi 1/5 ceny iphone czyli szybka kalkulacja - moga zmieniac telefon raz w roku natomiast w tej sytuacji chlop z iphone musialby wchodzic do 5 generacje.

99% uzytkownikow nie wykorzystuje potencjalu telefonu i gadżetów które swoja droga maja za zadanie spowodowac problem i szybkie jego rozwiazanie (jak np apple
@Atreyu: w tym roku nie kupiłem, tylko w 2021 kupiłem Xiaomi Mi10T Pro, a następny smartfon zapewne kupie w 2023, póki co nie wiem jakiej firmy.
Jestem zadowolony z aktualnego smartfona, zero lag, super płynność (144Hz), ogromna pojemność baterii (5k mAh) i bardzo dobre zdjęcia jak i nagrania.
Nie mam żadnych reklam.

Znam wielu takich, tylko jeszcze żaden się nie zawiódł że mu iOS muli

iOS to zamknięty system, ma mniej
@Atreyu: przecież xiaomi nawet za 1500zl chodzi jak żyleta xD zero przycinek, snapdragony robią robotę. Nowy samsung za 3x większą kwote ma przycinki animacji a średni xiaomi ich nie ma w ogóle
inb4 gównoburza: mówię tylko o płynności poruszaniu się po menu, niczym innym

Ceny są duże bo robią typowe p0lackie zagrywki czyli cena za którą może frajer sie nabierze a później rabat o 1000zł
dzemzrzodkiewki - @Atreyu: przecież xiaomi nawet za 1500zl chodzi jak żyleta xD zero ...

źródło: comment_1667570858l9I5WTjencgspCF1EdeAlC.jpg

Pobierz