Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: jedyne co póki co widzę, to że w pierwszym wierszu masz dubla 2-3, więc z kolumn 3, 4 i 5 możesz wywalić 3. Może to coś da, ale muszę jeszcze trochę pomyśleć ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: w tej apce masz jeszcze diabelskie. Pamiętam że kiedyś je rozwiązywałem, ale mi się znudziło i zacząłem robić Killer Sudoku, rozwiązałem wszystkie darmowe w apce SumSudoku, a potem przeszedłem na coś całkowicie innego. Teraz lubię czasem rozwiązać łamigłówki z kanału Cracking the cryptic na YT, ale tam czasami zdarzają się takie, że po paru godzinach się poddaję, ale za to jak zdołam coś rozwiązać to bardzo cieszy ;)
@KrowkaAtomowka: Trochę tu było rozkminiania, ale po kolei.

Wyszedłem od układu który wrzuciłeś do pierwszego posta.

Na dzień dobry wyelminowałem czwórkę z kolumny 6, wiersz 6 - ponieważ w kolumnie 6 masz już pewne miejsca dla liczb 4 i 8, odpowiednio w wierszach 3 i 4.

Identycznie rząd pierwszy - eliminacja trójki z kolumn 3, 4 i 5 - bo na pewno będzie albo w kolumnie 2, albo w kolumnie 8.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fordern: nigdy nie lubiłem tych durnych y-wingów, nie umiem ich zobaczyć, a nawet jak mi ktoś pokaże to nie do końca mi pasują. Muszę nad nimi kiedyś więcej posiedzieć.
@KrowkaAtomowka: No to podstawmy wartości i zobaczmy co nam wyjdzie.

W przypadku podstawienia dwójki w kolumnie 2, wierszu 1 - tworzy nam się mniej więcej taki układ. Część uzupełniłem, do połowy - potem mi się odechciało, bo stwierdziłem ze rozrysuję wszystkie 6. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obrazek poglądowy.

W przypadku podstawienia dwójki w kolumnie 2, wierszu 8 - tworzy nam się coś takiego. Obrazek poglądowy.

Wstawiamy dwójkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fordern: na Cracking the cryptic właśnie liczą to wszystko w głowie i to w ekspresowym tempie, no ale to są mistrzowie świata w Sudoku, więc nie ma się co dziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)