Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w nocy na parkingu spłonął wypożyczany samochód z blachami z UK (nie wiem czy jakimś cudem samospalenie, czy ktoś go podpalił - od 2 dni to auto stało i dopiero dzisiaj o 3:00 doszło do spalenia całego samochodu). Pech chciał, że mój samochód był zaparkowany dosłownie obok przez co blacha i plastiki praktycznie całego boku, łącznie z odbojnikiem, reflektorem, lusterkiem, oponą, przewodami, częścią chłodnicy oraz pojemnikiem na spryskiwacze się stopiły.

Pojazd doszczętnie spalony według policji był z wypożyczalni w UK, więc dochodzenie czegokolwiek będzie dla mnie wręcz utrapieniem.

Posiadam ubezpieczenie w MTU24 OC + AC + Assistance + NNW.

Policja była i sugerowała o skorzystanie z BLS i kontakt z UFG. Dzisiaj jeszcze ma przyjść bodajże sądowy rzeczoznawca stwierdzić czyja jest wina.

Z tego co czytam to żeby skorzystać z BLS oba pojazdy muszą być ubezpieczone u jednego z uwzględniających BLS firm, jednakże na 100% spalone auto z UK nie wchodzi w te ramy.

Póki co czekam na wspomnianego rzeczoznawcę, ale co według was mógłbym w tym przypadku zrobić?
#oc #ufg
miciek335 - Dzisiaj w nocy na parkingu spłonął wypożyczany samochód z blachami z UK (...

źródło: comment_1667366598tHUswliZa57h3iO17FKvsq.jpg

Pobierz
  • 59
@AlNeri: Ubezpieczenie brałem przez Rankomat, dzwoniłem i podali mi po prostu nr do MTU/Ergo Hestii więc nic tam zdziałać nie mogłem.

Słusznie zauważyłeś że BLS odpada. Skontaktuj się z PBUK, może ten brytyjskie TU ma swojego przedstawiciela na terenie Polski.


@Tanczacy_z_widlami: Taką też przed chwilą dostałem informację z MTU, jednakże była też sugestia aby zaczekać na opinię policji i wskazanie sprawcy. Zarówno w przypadku jeśli sprawca się znajdzie, jak i
@miciek335: pokaż jaki wariant AC masz, bez tego ciężko stwierdzić jakieś dalsze działania - jeśli masz kosztorys to nieźle popłyniesz w naprawie. Jeśli warsztat to na zamiennikach ci naprawia, jeśli ASO to oryginały.
Tak czy siak jeśli zgłosisz z AC to szkoda będzie widnieć w twojej historii ubezpieczeniowej i wpływać na kolejne składki.
Jeśli ekspertyza wskaże że winnym jest samochód obok, to ja bym walczył z polskim przedstawicielem firmy w której