Wpis z mikrobloga

Czy trzymanie drewna w postaci wysuszonych desek (sosnowe i inne miękkie) na podwórku, na paletach i pod plandeką, jest akceptowalne? Mam stertę surowych desek na taras w garażu, użyję dopiero na wiosnę i myślę czy by ich tak nie przechować żeby uwolnić miejsce, ale boję się że od temperatury i wilgotności w powietrzu (w końcu plandekę tylko bym narzucił a nie owijał szczelnie) będą po zimie do niczego.

#woodworking #diy #stolarstwo #drewno
  • 8
@aso824: zaparuje ci na pewno jezeli plandeka będize na drewnie i wejdzie sinizna. Miałem tak zeszłego lata i nie sprawdza sie taki sposób. Drewno powinno byc trzymane pod jakąś konstrukcją tak, by powietrze spokojnie mogło opływać każdą deskę. Przekładki pomiedzy warstwami minimum 1,5 cm, najlepiej wiecej, mozna dać sobie nawet i 5 cm, nie zaszkodzi a pomoże.

Koniecznie podnieś od ziemi na wysokosc 2 bloczków betonowych (albo jednego na sztorc). Pod
@aso824: na sztorc (rozumiem ze chodzi o to by postawic je jakby na ich boku) to ci bedzie bardzo ciężko taką konstrukcje ustabilizować, po za tym i tak sie pokręcą, tylko w jeszcze gorszej płaszczyźnie - śmigło.

Jak zrobisz tak jak Ci opisałem to powinno byc OK. Zawsze przy pracy z drewnem trzeba uwzględniac, ze moze sie pokrzywić, pogiąc, nie ma idealnych desek. No chyba ze kompozytowe ( ͡° ͜