Wpis z mikrobloga

Typ @KromkaMistrz żali się w poście że musi będąc pośrednikiem zrobić kilka zdjęć w godzinach wieczornych pod kolejnego najemcę.
Chłopie za taką kasę i marżę które naliczacie i przyrównując to do tego ile pracy faktycznie wykonujecie, to powinniście na zawołanie klienta wypastować mu buty w środku nocy, bez zająknięcia się.
W dodatku piszesz, że nie masz możliwości zabezpieczenia właściciela przed potencjalnie problemowymi najemcami, WTF ?, a najem okazjonalny?
A no tak zapomniałem, przecież macie to w dupie, bo to inkasacji miesięcznej kwoty czynszu, wasza rola w tym momencie się kończy i to właściciel będzie bujał się po sądach. W dodatku kwota uslugi by wzrosła i pewnie mniej osób by się zgłosiło, "a to niedobra jest".
Miałem kontakt z wieloma biurami nieruchomości i za wyjątkiem jednego, żadne z pozostałych nie potrafiło przygotować porządnej umowy pośrednictwa. To jakiś żart co wy odwalacie, jedyne prawomocne zapisy w umowwch to te dotyczące pobrania prowizji, brak obowiązków pośrednika, dupochrony w postaci braku odpowiedzialności za rzeczy które wyjdą po transakcji, i wiele innych absurdów.
Podsumowując, pośrednicy nieruchomości w Polsce to RAK, nie mają żadnej godności i całkowicie zeszmacili ten zawód. Aż mi gul skacze.
#mieszkanie #nieruchomosci #patologia
  • 8
@Emnesti: Aż odblokuje aby Ci odpisać :)
Stosujemy najem okazjonalny w 90% przypadków - ale to wciąż decyzja właściciela bo to on płaci za czynności notarialne :) inkasacja miesięcznej kwoty czynszu? Nie rozumiem.
Mam umowy wszystkie stworzone przez radce prawnego, sprawdzane i wertowanie przez wielu klientów, także prawników zawodowo - nie ma w nich absolutnie nic niedozwolonego.
Odpowiedzialność bierzemy Przecież od tego jest OC prawda? Ale nie da nikt 100% gwarancji
@KromkaMistrz: Z reguły opłata z tytułu pośrednictwa, którą mi proponowano wynosiła wysokość miesięcznego czynszu.
Nie chodzi mi o rzeczy niedozwolone tylko o jakieś podstawy które według mnie powinny się w tej umowie znaleźć. Spotkałem się tylko z jednym biurem które jasno i wyraźnie opisali swoję obowiązki.
Natomiast cała reszta firm zamieszczała zapis w stylu: Pośrednik na wniosek klienta będzie pomagał w finalizacji transakcji, serio. Nie było wypisanych konkretnych dzialań które ma
łatwo się kogoś pozbyć mając notarialne poświadczenie, że najemca ma gdzie się udać po ustaniu umowy najmu, bądź w przypadku nieuregulowania opłat.


@Emnesti: jeśli minimum pół roku to łatwo to tak - przy cwaniaku tak samo nie da się wyrzucić jak przy normalnym wynajmie. Oświadczenie może być już nieważne następnego dnia po podpisaniu umowy.