Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
TLDR: Kupiłem 3 letniego flagowca, a niska półka smartfonów nie istnieje, a większość poniżej 1000 PLN nie nadaje się do używania.

W swojej rodzinie robię za znawcę od komputerów oraz telefonów. Czasem jakieś naprawy, czasem "ejejej @NewEpisode we znajdź mi jakiś telefon do kwoty X" - gdzie ta kwota zazwyczaj jest poniżej 1000PLN.

W ciągu dwóch lat myślę że spokojnie miałem okazję kupić (a co za tym idzie się pobawić) około 20 telefonami z niskiej półki. Po ostatnim zakupie Motoroli za 700PLN (ofc na pepperowej promce) coś we mnie pękło. Telefon za 700zł, działał gorzej po wyciągnięciu z pudełka niż moja 3 letnia średnia półka - Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Byłem na tyle #!$%@? że chciałem to odsyłać, ale usłyszałem od ojca że jest okej i jemu pasuje.

Wracając do TLDR - ostatnio w moim 3-letnim RN8P zaczęły się odwalać szopki. To układ ładowania działał jak chciał, telefon się wieszał, zacinał z aktualizacji na aktualizację, podjąłem decyzję - no trzeba coś kupić. Ale co kupić sensownego - rynek średniej półki jest opanowany przez Xiaomi/Poco/Realme, czyli jedno i to samo gówno będące tym samym w środku, plus natłok mediateków.

W międzyczasie przyszła moja różowa - "ej @NewEpisode, nie chciałbyś Huawei?" W sumie ma ten telefon od premiery już ponad 4 lata, niedawno wymieniliśmy baterie na oryginał w serwisie Huawei za 99PLN. Patrzę na olx - za te 1500 co miałem do wydania mogłem dorwać coś w granicach P40 Pro, ewentualnie idealny P30 poniżej budżetu. Szybka obczajka na xda/dxomark/YouTube i się okazuje że w sumie ciekawą alternatywą jest jej telefon, P20 pro.

Tydzień szukania na olx, kilka dni temu przyszedł do mnie P20 pro, kupiony za.... 550PLN. 3 letni telefon, wyciągnięty z pudełka działa 2x szybciej od mojego RN8P, nie wspominając o tej Motoroli z wcześniej. Dawno nie byłem tak zadowolony z jakiegoś telefonu. 6 GB ramu, 128 wewnętrznej, a telefon chodzi jak nowy.

Niemal 5 letni telefon niedawno dostał aktualizację do najnowszego softu EMUI 12, poprawki zabezpieczeń sprzed pół roku, zajebisty ekran OLED i świetne zdjęcia. Jeżeli nie gonisz za ekranem 2137hz, coraz mniejszymi ramkami i ładowaniem 420W to mega polecam.

Dodatkowo Huawei do końca roku ma akcje serwisową, gdzie w większości telefonów za 99zł wymienisz baterie na oryginalną. W tej cenie przesyłka ofc.

#telefony #xiaomi #huawei #p20pro #xiaomilepszy #niepopularnaopinia
NewEpisode - TLDR: Kupiłem 3 letniego flagowca, a niska półka smartfonów nie istnieje...

źródło: comment_1667336076NgsKxzxByPGchRHuuVJNnm.jpg

Pobierz
  • 19
@NewEpisode to jest zajebisty telefon, huawei p20 pro po 3 latach intensywnego użytkowania ma lepszą baterie niż #!$%@? samsung s21 OD NOWOŚCI. Jestem na siebie zły na maxa kupując samsunga, bo tego huaweia to oddałem ojcu z czystej fanaberii i żałuję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kudy: wow, nie liczyłem że ktoś się zgodzi ze mną. Ale dobrze wiedzieć że wśród górnej półki sytuacja tak wygląda, sam myślę że jak mi przyjdzie zmieniać ten telefon to będę celował w P40/P50, #!$%@?ć już te usługi Google ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@beer_man: jak wyżej pisał kolega, P20 jeszcze ma. Seria P30 tak samo, P40 / Mate 30 już nie miały.
@NewEpisode ja go wymieniłem tylko dlatego, że miałem porysowany w #!$%@? obiektyw i nie chciało mi się tego wymieniać a ojcu to nie przeszkadza bo zdjęcia robi od czasu do czasu. Ostatnio sam stwierdził, że bateria zajebiscie trzyma u niego i ogólnie hula jak trzeba ten huawei. Jego żywot to już 4 lata, jeszcze 2 potrzyma w rękach ojca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewEpisode: ogólnie paru moich znajomych utrzymuje, że jak wrócą Huaweie z usługami Googla to chętnie wrócą, dobrze Wspominają. Niby miały być te usługi, ale coś o tym ucichło. P20 Pro zajebisty smartfonik. Sam pomyślałbym o przesiadce z RN8Pro na coś takiego, ale w sumie nie mogę na niego narzekać, też za niecały miesiąc stukną mu trzy latka i w sumie tylko szkiełko obiektywu wymieniłem i raz robiłem wipe'a. Na trzecie urodziny
@NewEpisode: no wiem, dlatego jak ten zdechnie to i tak rozważę, ale dla osób które pracują używając tych usług to takie kombinowanie, bez pewności czy za pół roku znowu nie trzeba będzie tego obchodzić jakimś innym sposobem jest jednak sporym minusem. Dla mnie rzeczywiście żaden problem wejść na xda i pokminić w razie czego ;) ale w sumie póki obecny telefon nie zdechnie to będę go orał, zazwyczaj tak robiłem. Chyba
letni telefon, wyciągnięty z pudełka działa 2x szybciej od mojego RN8P


@NewEpisode: no o to akurat nietrudno patrząc na to że to redmi to zamulone softwarowo badziewe z niezbyt udanym cpu( ͡° ͜ʖ ͡°) EMUI > MIUI
@NewEpisode: Cześć, powiedz mi jak jest z tą wymianą baterii? To jest robione od ręki? Trzeba zgrywać dane przed? Czy zachodzisz 20 minut, wymienione 99zl i tyle? mam p30 ponad 3 lata i tak mysle, ze moze czas zmienic baterie na nowszą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eastbors: ja robiłem wysyłkowo, odesłali na następny dzień jak już przyszło do nich. Dane wg nich trzeba zgrywać, bo robią reset w celu przetestowaniu telefonu. Sam będę wysyłał swojego p20 pro początkiem tygodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NewEpisode: 4 lata ponad mam p20pro i w stan wizualny to nówka (zawsze dbam o telefony) tylko bateria trochę już słaba, ale służy jako zastępczy telefonik do pracy, tak poza tym chodzi bardzo dobrze. Przesiadłem się na srajfona, bo nie widziałem lepszej konkurencji xD Gdyby huawei dogadał się kiedyś z googlem to prawdopodobnie wrócę do tej marki.
@Ertenix: Jak coś to huawei ma tą akcję serwisową, do końca roku możesz zmienić baterię za 99PLNów - wczoraj dla swojego (tego o którym mowa w wpisie) wykupiłem, bo mam w planach jeszcze z niego pokorzystać trochę czasu - mimo iż bateria jest jeszcze okej.
@NewEpisode: no i jeśli robią reset telefonu to jak oni go odpalą potem bez hasła? Ja raz miałem problem, bo po pijaku ustawiałem kod i teraz tylko z mailem idzie się dostać do telefonu po resecie. Reset nie usuwa danych blokady telefonu.