Wpis z mikrobloga

@Boczq551: Chciałam też lamparta ale one zajmują więcej poziomej przestrzeni, orzęsków terraria są w pionie z uwagi na to,że są nadrzewne i potrzebują przestrzeń do wspinania ale lamparty to całkiem inna kwestia, kiedyś sobie takiego misia sprawie
@Boczq551: Większość gadów się nada na pierwszego, tylko trzeba się dobrze przygotować merytorycznie. Jak nie lubisz owadów ani ich larw to odradzam gady całkowicie bo gekony lamparcie spożywają tylko je, orzęski jedzą CCGD w proszku ale poza tym diete im się też urozmaica owadami
@jazmojegopokoju: Wybacz że dopiero teraz ale wątroba mnie zaczęła napierdzielać, można je przyzwyczaić do ręki by się nie bały ale nie do końca oswoić, gady nie są na takim samym poziomie myśli co przykładowo ssaki
@OwcaRysuje:
Z ciekawości, co to jest CCGD? To jakieś witaminy? Miałem kiedyś Gekona Gruboogoniastego i on w sumie tylko owady posypywane witaminami pożerał i to w trybie tak ekspresowym, że przy okazji świerszcze musiałem zacząć hodować xD
@OwcaRysuje: A orzęski dużo jedzą tych owadów? Jeśli nie to w sumie może być fajna sprawa, jeżeli da się go karmić tą kapką i raz na jakiś czas kupić świerszcze w zoologicznym. Przy moim najbardziej to właśnie utrzymanie świerszczy męczyło.
@michaloxs: Ja u Tofu musiałam odstawić owady bo Panienka rośnie wszerz , normalnie to one jedzą bardzo dużo owadów jak są małe i kiedy już urosną to raczej mało raz na jakiś czas dla urozmaicenia się im je podaje, zawsze bez względu na wszystko obowiązkowo CCDG (np. Pangea albo Gecko Nutrition, byle by to nie był jakiś bubel co nawet gekon nie chce tego jeść). Ja np dawałam owady Tofu raz