Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Derasot: szczerze mówiąc zamknąłem się w aucie tylko raz - stałem w korku i jakiś patus biegiem przed moją maską spieprzał za dwoma goniącymi go policjantami. Nigdy wcześniej i później nie pomyślałem o zamykaniu auta, gdy jestem wewnątrz
Dlaczego ludzie jeżdżą z otwartymi samochodami?


@Derasot: główna zaleta otwartego auta jest taka, że po dzwonię ratownicy mają dużo łatwiej żeby dostać się do auta i nieść pomoc.

Oczywiście patusy też mają łatwiej żeby się dostać do auta.
po dzwonię ratownicy mają dużo łatwiej żeby dostać się do auta


@hellfirehe: po dzwonie to auto raczej samoczynnie się otwiera, awaryjne są włączone i nowsze auta same dzwonią z lokalizacja do dyspozytora. Chyba ze samochód ma powyżej 10 lat, to wtedy nie, ale mój z 2011 tak miał - przetestowane po uszkodzeniu kola na autostradzie.
główna zaleta otwartego auta jest taka, że po dzwonię ratownicy mają dużo łatwiej żeby dostać się do auta i nieść pomoc.


@hellfirehe: Po dzwonie nawet stare auta (rocznik 2000) się otwierają, byleby tylko miały poduszki i centralny zamek. Oczywiście to czy wszystko tam sprawnie zadziała to inna sprawa. Jeśli jednak dzwon jest na tyle poważny, że trzeba kogoś wyciągać, to szyby będą na 100% rozbite więc zamek raczej dużym problemem nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papapapuga: @GaiusBaltar: niestety miałem okazję być świadkiem sytuacji, gdzie auto się nie otworzyło.. a było to kilkuletnie auto marki uznawanej za premium, poduszki wybuchły, wypadek konkretny, a drzwi zaryglowane.. nie wiem co zawiodło, ale ani drzwi, ani bagażnik się nie otworzyły. Być może jednostkowy przypadek, choć dziwne, bo prąd w aucie nadal był.
@tpvddd: Może coś tak się pogięło, tak że fizycznie zakleszczyło?

Choć co do marek "premium" - obecnie żadna marka nie ma jakiejś wysokiej kontroli jakości. Niedawno w nowym Mercedesie A klasy spłonęła w Polsce babka na autostradzie, i wszyscy w tej sprawie nabrali wody w usta.
po dzwonie to auto raczej samoczynnie się otwiera


@papapapuga:

Po dzwonie nawet stare auta (rocznik 2000) się otwiera


@GaiusBaltar:

Otwierać to one się oczywiście starają jak tylko zgaśnie silnik, natomiast żeby siłowniki zamka mogły się otworzyć w aucie po prostu musi być prąd.
A po dzwonię większym niż mały, często w aucie prądu już nie będzie i nic się nie otworzy.
Oczywiście siłowniki mogłyby mieć swoje chwilowe zasilanie, ale to