Wpis z mikrobloga

Mirko jakie ogrzewanie jest najlepsze do mieszkania w kamienicy?
Mam możliwość kupna mieszkania gdzie prawie że nie ma ogrzewania -sa grzejniki elektryczne olejaki.

Jest możliwość ciepła systemowego, jest możliwość gazu, prądu ,nawet miejsce na pellet się znajdzie.
Nie ma za bardzo warunków na fotowoltaike( ͡~ ͜ʖ ͡°),(brak balkonu).
Co się aktualnie opłaca?
#ogrzewanie #mieszkanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem
Może, #majsterkowanie ?
  • 18
@19ludwik91: A to już nie wiem. Ja mam doświadczenie ze zwykłymi grzejnikami z podzielnikami ciepła i zaworami termostatycznymi. O bufor lub podłogówkę to już trzeba pytać albo fachowców co będą to wykonywać albo administrację. Bo nie jestem pewien czy w każdych warunkach można układać ogrzewanie podłogowe w instalacjach C.O.
@19ludwik91: Wybacz, mi kojarzą się kamienice z 4m sufitem. Była świeżo ocieplona, okna nowe, tymczasem max 16 stopni, piździ niesamowicie przy ogrzewaniu piecem kaflowym, gazem i jeszcze grzejniczek pod stópki () Nie tęsknie za tymi czasami, szczególnie teraz.
@19ludwik91: zakładam, że w kamienicy masz sufit na 4m - to ze zwykłych grzejników możesz mieć problem z komfortem cieplnym (przy suficie będziesz miał 25 st, a na 1m 15 st). W podłogówce nie masz tego problemu, jak podłogę zagrzejesz do 19 st, to na 1 m będziesz miał też 19 st. (https://www.geo-instal.pl/project/rozklad-temperatur-w-pomieszczeniu/ )

Cena zaś samego urządzenia (maty grzewczej) jest dosyć niewielka, podobnie jak cała procedura montażu.
Matę można
@barman84 sufit normalny, nie na 4m. Pisałem o tym ( ) wiem że w łazienkach to popularne rozwiązanie, ale nie spotkałem się jeszcze z całym mieszkaniem z ogrzewaniem elektrycznym podłogowym.
Jest jeszcze podłogówka sucha, gdzie mimo że jest woda w rurkach, to nie lejesz na nie betonu.

@kolotego kamienica uszczelniona. Tanie w zakupie? A jak potem w użytkowaniu? Bo to chyba jednak prąd ciągnie mocno?
@19ludwik91: Zobacz na stronie ciepłowni jakie są stawki za MWh ich ciepła, porównaj to z kosztem energii elektrycznej z taryfa 2 strefowa.
Mogę polecić ogrzewanie podłogowe elektryczne jeżeli masz do remontu podłogi wszędzie.
Jeżeli masz balkon a mieszkanie do dużego remontu, od biedy można na nim zabudować jednostkę zewnętrzna pompy ciepła, ja miałem jednostkę zewnętrzna klimy na balkonie - prawie nie było słychać.