Wpis z mikrobloga

Kto szuka #samochody #samochod w dzisiejszych czasach ten wie jak się niektórym ludzią poprzewracało we łbach.

Ogłoszenie z dzisiaj: E klasa z 2001 z przebiegiem taxy z dojczlandu za 21.000. W ogłoszeniu notka, ze jak się cena niepodoba to proszę sobie zamówić nowego xD

#!$%@? w dupe wszystkim, którzy myślą że skoro na G63 AMG trzeba czekać rok to ich 15 letni pasat jest wart 2x więcej.
  • 5
@mahoone: a po ile te auta chodzą normalnie?
Bo narzekać sobie można na wszystko, a ostatnio coraz częściej się okazuje, że "racja" i rynek jest po stronie sprzedających.

Akurat te merce to dość ciekawy temat, bo wczoraj skanowałem rynek nowszej generacji, czyli W211 i wszelkie tanie auta są traktowane teraz jako narzędzie pracy, malowane sprajem, poobijane, za to sprzedawcy normalni i raczej wszystko od razu opisują, troche na odwrót chyba jak
@KeepCalm: nie wiem po ile chodzą aktualnie. Wiem że 21 koła za starą e klasę w SE specu z kosmicznym przebiegiem jest absurdem. Podałem jedynie przykład typowo gówno ogłoszenia.

a ostatnio coraz częściej się okazuje, że "racja" i rynek jest po stronie sprzedających.


To zależy ale piszę tutaj o typowej januszerce wystawiających samochody za z dupy wyjęte sumy.
A rynek wraca do normy. Widać to juz w usa. Nie ma czekania
@mahoone:

którzy myślą że skoro na G63 AMG trzeba czekać rok to ich 15 letni pasat jest wart 2x więcej.

Podałeś skrajności ale trochę tak to działa.
Ludzie, którzy nie mogą kupić nówki, jeżdżą swoimi 2,3,4 latkami dalej i te nie trafiają na rynek. Inni co mają starsze i chcieli zamienić na młodsze nie mogą, bo ich nie ma itd. Braki podwyższają cenę.