Wpis z mikrobloga

Ameryka przerzuciła sporo wojsk do Europy ostatnimi czasy, gdyby Ukraina zaczęła z jakiegoś powodu przegrywać wojnę to na obecnym etapie zaangażowania oraz biorąc pod uwagę jak ważne jest dla USA pokonanie rosji, by móc skoncentrować się na Pacyfiku, pewnie znajdzie się jakiś powód jak to już bywało w przeszłości np: broń biologiczna w Iraku której nie był, aby NATO lub kilka państw członkowskich przystąpiło aktywnie do wojny.

Nie tylko Polska się zbroi kupując broń czy to z USA czy to z Korei, wszystkie zakłady zbrojeniowe w Europie działają na 110% swoich możliwości obecnie.

#ukraina #rosja #wojna
  • 18
@dziacha: tak, na pewno by tak było :) A zakłady zbrojeniowe działają na maksymalnych wydajnościach, bo Ukraina potrzebuje amunicji. Do tego armie w Europie to jest jakaś kpina, wszyscy po kolei się rozbrajali, bo myśleli że już nikt nam nie zagraża (a jak już to USA pomoże, nawet Niemcy tak myśleli jednocześnie chcąc wypchnąć USA z europy xD Pewnie plan był by sprzedać wschodnią Europę za tanie surowce), zapominając o wschodnim
armie w Europie to jest jakaś kpina


@dzangyl: No nie do końca, właśnie Europa ma całkiem niezłe lotnictwo i to ono mogłoby szybko i skutecznie zadziałać na dużych odległościach, a armia lądowa Ukrainy dokończyłaby robotę w terenie.
@dziacha: ale ty rozumiesz, że zanim jakiekolwiek wojska NATO wejdą (xd) na Ukrainę, to nasi sąsiedzi mają jeszcze parę rzeczy, które mogą zrobić? Np powołać mobilizacje...? Ty myślisz,że pierwsze co zrobi NATO to wyślę piechotę? xD Słyszałeś kiedyś może co to są siły powietrzne? Nawet jeszcze nie przekazali tego co mogliby, bez uczestnictwa jakiegokolwiek żołnierza sojuszu.
Naczytał się, jeden z drugim, dilera strachu Badrosiaka i myśli, że zaraz NATO wejdzie tam
Ameryka przerzuciła sporo wojsk do Europy ostatnimi czasy


@dziacha: Nie będzie żadnej interwencji na Ukrainie. Gdyby tak było to USA przerzucałoby do nas ciężką dywizje a nie piechotę powietrznodesantową bez czołgów i ciężkiego sprzętu.

pewnie znajdzie się jakiś powód jak to już bywało w przeszłości np: broń biologiczna w Iraku której nie był, aby NATO lub kilka państw członkowskich przystąpiło aktywnie do wojny.


@dziacha: Nie ma co porównywać nawet tak
aden rząd na zachodzie by się nie utrzymał po wojnie de facto napastniczej. Bo tym byłoby właśnie wejście NATO na Ukrainę i walka z Rosją.


@Koniasz: A kto byłby napadany na Ukrainie przez to NATO?
A kto byłby napadany na Ukrainie przez to NATO?


@szurszur: Siły rosyjskie. I nie ma tu z punktu widzenia Rosji znaczenia że to oni napadli Ukrainę. Ukraina nie jest sojusznikiem NATO. Więc każde wejście wojsk NATO na Ukrainę byłoby uznane za akt wojny. Tyle i tylko tyle. Ale jak pisałem nie będzie żadnej interwencji NATO na Ukrainie. Interwencje to sobie można prowadzić przeciwko państwom ogórkowym. A nie przeciwko państwu które nawet
Więc każde wejście wojsk NATO na Ukrainę byłoby uznane za akt wojny.


@Koniasz: przez kogo? Bo przez Ukrainę raczej nie. Przez Rosję? I co by zrobiła? Zaatakowała siły NATO? Wiedząc, że to skończy się klęską rosyjskiej armii? Wątpię.
Zaatakowała siły NATO? Wiedząc, że to skończy się klęską rosyjskiej armii? Wątpię.


@Nieszkodnik: A ja nie wątpię. Rosja poświęciła już tak wiele w całej tej wojnie że ta wojna to być albo nie być. Dla Ukrainy jak i dla Rosji. Moim zdaniem prędzej cała Ukraina zostanie pokryta grzybami atomowymi niż Rosja wpuści bez wojny wojska NATO na Ukrainę. I po za tym kto z NATO by wszedł na Ukrainę?. Już to
I po za tym kto z NATO by wszedł na Ukrainę?


@Koniasz: 101? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NATO to sojusz obronny(oficjalnie) i tylko w razie obrony państwa są zobowiązane do pomocy.


@Koniasz: racja. Jest jednak ale - b. Jugosławia, nieprawdaż? Precedens istnieje. Tu może być podobnie.

Już pomijam to że gdyby wybuchła wojna z Rosją to natychmiast Chiny zaczęłyby wspierać Rosje i same zaczęłyby wojnę z
101? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nieszkodnik: To lekka dywizja powietrznodesantowa. Te 5000 żołnierzy lekkiej piechoty nie wystarczy.Gdyby USA zamierzało wejść na Ukraine to już dawno byśmy mieli u siebie ciężką dywizje pancerną

Precedens istnieje. Tu może być podobnie.


@Nieszkodnik: Ale przeciwnik nie jest podobny. Nawet tak poobijanej Rosji nawet nie da się porównać do Jugosławii.

wątpię, czy natychmiast. Ewentualnie wtedy, gdy USA będą znacznie osłabione. Ale
Te 5000 żołnierzy lekkiej piechoty nie wystarczy.


@Koniasz: nie żartuj. Jako wsparcie ma US AF z teatru działań, plus rakiety z zespołów okrętowych. Oni mieliby jedynie wskazywać cele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale przeciwnik nie jest podobny.


@Koniasz: nie jest. Ale idea uchronienia ludności przed ludobójstwem ze strony wojsk rosyjskich już jest, nieprawdaż?

Tak więc najwięcej szans Chiny miałyby na samym początku.


@Koniasz: tak, jeśli
Oni mieliby jedynie wskazywać cele ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nieszkodnik: Do tego używa się satelitów jak i wszelkiego rodzaju dronów.
Te 4700 żołnierzy USA na wschodniej flance to zwykli zakładnicy a nie realna siła bojowa. To ma zapewnić spokój i bezpieczeństwo całej wschodniej flance. A nie być użyte do wejścia na Ukrainę.

Ale idea uchronienia ludności przed ludobójstwem ze strony wojsk rosyjskich już jest, nieprawdaż?


@Nieszkodnik:
Piękna to idea. Ale jak pokazuje historia, martwa w naszych czasach.


@Koniasz: więc pewnie czas ją odrestaurować, nieprawdaż? Czeczenia, Jemen - to zadupie dla państw NATO/UE. Ukraina i Rosja to sąsiedzi. A niewątpliwie bliższa koszula ciału, co nie?
więc pewnie czas ją odrestaurować, nieprawdaż?


@Nieszkodnik: Możesz to zrobić. Ja osobiście nie chce żeby Polska uczestniczyła w wojnie.

Czeczenia, Jemen - to zadupie dla państw NATO/UE


@Nieszkodnik: Podobnie jak dla wielu państw Ukraina. Taka Francja ma więcej interesów w Afryce niż na Ukrainie i tam też się skupia francuska uwaga. Sporo zachodnich Europejczyków dopiero niedawno się dowiedziała że Ukraina to nie republika rosyjska ( ͡° ͜ʖ ͡
Możesz to zrobić. Ja osobiście nie chce żeby Polska uczestniczyła w wojnie.


@Koniasz: ja też nie, i tu się zgadzamy. I nie chcę, żeby Rosja wygrała na Ukrainie.

Sporo zachodnich Europejczyków dopiero niedawno się dowiedziała że Ukraina to nie republika rosyjska ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Koniasz: i już wiedzą. I wiedzą, co robi Rosja.

Ale wytłumacz Jonowi z USA że jego państwo idzie na wojnę z
I nie chcę, żeby Rosja wygrała na Ukrainie.


@Nieszkodnik: Ja też nie. Jestem za pełnym wsparciem Ukrainy bez angażowania nas w wojnę. Jestem za zdjęciem debilnych ograniczeń nałożonych na Ukraine. Ukraina powinna już dawno dostać pociski manewrujące o zasięgu 1500km. I razić nimi cele strategiczne na terytorium Rosji. Nie może być tak że wiążemy Ukrainie ręce podczas gdy Rosja bez ograniczeń bombarduje wszystko. Ukraina także powinna dostać zachodnie myśliwce. Najlepiej f-16