Wpis z mikrobloga

@banzi: Biore to pod uwagę, dlatego napisałem ten post: pytanie o spadek ceny spółek żywnościowych z Ukrainy, po głośnych wydarzeniach z tego weekendu, ciezko uzasadnić tym co napisałeś.
Ponadto jeśli nie jesteś w stanie śledzić tak podstawowych informacji na temat sektora w który wkładasz pieniądze, to może warto sie zastanowić co robisz z pieniędzmi.
Może jakis agregator informacji na maila itp...
@unified_observer: Niby tak (i w sumie dlatego inwestyje w sektory i indeksy a nie pojedyncze akcje) ale nie do końca - informacje nie zawsze mają bezpośrednie przełożenie na rynek. Jest taki błąd poznawczy z tym związany - jak coś nagle spada to człowiek misi mieć ZAWSZE wytłumaczenie dlaczego. Nawet jak powód nie jest możliwy do zdefiniowania to każdy podłapuje pierwszą dostępną informacje.

Przykład z zeszłego tygodnia - wszyscy wiedzieli że XI
@monyprintergobrrrr: To są madre słowa tylko nie na temat.
Ja nie napisałem o przewidywaniu przyszłości tylko o analizie obecnej sytuacji.
Pytanie czamu spada/rosnie cena paliwówek po zawirowaniach na ropie, nie można uzasadniać "tego sie przeciez nikt nie spodziewał"
Jak przewidziałeś to super, jak nie wiesz nic o przyczynach, a wysatrczy zobaczyć nagłówki, to już jest jawna ingorancja w temacie, która nie powinna mieć miejsca
Czy do tego napisałeś zaliczyc możesz dzisiaj
@unified_observer: Przyczyny spadku cen obecnej sytuacji jest tyle ile transakcji kupna/sprzedaży na walorach. Powody czasem są jasne (i tak pewnie jest w Twoim przykładzie) a czasem nie. Ja też pisałem o analizie obecnej sytuacji gdzie czytanie newsów gówno pomagało bo te newsy wprowadzały w błąd.

Ja nie mówię żeby żyć w oderwaniu od wiadomości z rynku bo w krytyce tego masz 100% racji, chodzi mi tylko o to żeby nie przesadzać
@monyprintergobrrrr: Oczywiście, ja wciąż mówie o rzeczach oczywistych, a nie o szukaniu sobie uzasadnienia już po fakcie.
Jak w piątek pan premier powie "w przyszłym tygodniu bedziemy nacjonalizować banki", to nie biegnę na wykop w poniedziałek na wykop o godzinie 9:15 z pytaniem "OMG dlaczego wig-banki" tak nurkuje???!!11oneone" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może to po prostu ja jestem staromodny i czasem czytam co się dzieje na swiecie,