Wpis z mikrobloga

Już za 3 tygodnie rozpocznie się pogrzeb piłki nożnej (1863-2022). Czy będzie za czym tęsknić? Nie oszukujmy się, większość ludzi i tak ma już w dupie futbol. Akcja dzieje się zbyt wolno, mecze są za długie. Jest jeszcze ktoś kto ogląda mecz bez telefonu w ręku? Popularność tagu #mecz jasno pokazuje, że jedyną osobą oglądającą te rozgrywki w klasyczny, niezakłócany technologią sposób, jest mój stary. Jak wiele osób interesuje kto wygra LM? Przecież wiadomo, że będzie to jedna z 4 drużyn - Real, City, PSG, Bayern - z tym, że wiadomo też że City nie może wygrać ze względu na klątwę, a Bayern ze względu na pecha i tradycyjnie złe gospodarowanie siłami zespołu. W PSG gwiazdeczki się mogą pokłócić w każdej chwili. Pozostaje Real. Napoli wydaje się być silne, może nawet dojdzie do półfinału i to tyle. Wszyscy mają #!$%@? na inne puchary, łącznie z drużynami tam grającymi. Rozgrywki krajowe? Niby ciekawe, ale nie do końca. System rozgrywek ligowych jest dużo nudniejszy od pucharowych. Nie licząc #ekstraklasa w krajowych ligach ciągle górują te same drużyny.
No i przechodzimy do najlepszego. Mistrzostwa Świata w Katarze. Zorganizowane dzięki ogromnej korupcji i niewolniczej pracy pochłaniającej życie 6,5 tysiąca osób. Jeśli chcesz obejrzeć jakikolwiek mecz na stadionie w tym idiotycznym kraju, przygotuj się na wydatek rzędu 200 000zł i absolutny brak rozrywki na miejscu.
No chyba że lubisz ostry BDSM. W takim wypadku wystarczy zostać złapanym z piwem w ręku. Chłosta gwarantowana. Wg mnie wspieranie tego cyrku choćby poprzez bierne oglądanie, jest przejawem niesamowitej ignorancji. Piłka nożna nie żyje.

Czy będziesz oglądać pogrzeb piłki nożnej w Katarze?

  • TAK 73.3% (33)
  • NIE 26.7% (12)

Oddanych głosów: 45

  • 8
Nie licząc #ekstraklasa w krajowych ligach ciągle górują te same drużyny.


@mlodir: W premier League licząc od sezonu 12/13 było 5 różnych mistrzów ( ManU City Liverpool Leicester Chelsea) a w ekstraklasie było tylko 3 (Legia Lech Piast) z czego 7 tytułów zdobyła Legia, więc wydaje mi się że u nas też górują te same drużyny, a raczej jedna drużyna z chwilowym kryzysem.
@Milsz17: szczerze mówiąc tutaj trochę zmyślałem, bo ekstraklasa mnie zupełnie nie interesuje, a oglądanie jej to czysta katorga. Moim celem było skupienie się na tym, że ludzie odwracają się od piłki nożnej, co raz mniej ich interesuje, a tymczasem FIFA za pomocą wałów i przekrętów organizuje gównoturniej w Katarze przy akompaniamencie umierających pracowników budujących stadiony i wszyscy mają to w dupie. No bo niby tam ktoś umarł, ale to przecież Robercik