Wpis z mikrobloga

@fluchtlinge_willkommen: możesz zainstalować system na karcie SD, możesz na eMMC, pełna dowolność. Jak "uceglisz" system zainstalowany na eMMC, to spokojnie otworzysz go z SD (karta ma priorytet bootowania). Wybrałem Manjaro Phosh, w mojej opinii jest stabilny i szybki, poza tym używam Manjaro na pozostałych komputerach.

@gomjeden: na karcie bedzie troche wolniej hulał pewnie niz na dysku? Poza tym na karcie działa na dystrybucja live czy jako pełnoprawny system gdzie moge sobie instalowac co chce i szystko pozostanie przy następnym rozruchu. Bo rozwazam kupno albo sosny albo jakiegos androida wspieranego przez kali nethuntera.
@fluchtlinge_willkommen: tak, z karty jest zdecydowanie wolniej i mało komfortowo, ale system jest zainstalowany jako pełnoprawny - jednak do codziennej pracy powinien siedzieć na eMMC (inaczej osiwiejesz, zwłaszcza z wersją 2GB RAM).

Natomiast PinePhone to zabawka "dla entuzjastów" i tak należy go traktować. Nie jest to sprzęt któremu można zaufać w 100%. To jeszcze nie jego czas.
@gomjeden: wiem ze zadaje głupie pytania ale jak coś #!$%@? to moge zwyczajnie od nowa zainstalować jakis system z karty na dysk i mam wszystko "od nowa"? Czy są jakieś udziwnienia? Ten telefon bedzie mi słuzył tylko jako mobilny komputerek głównie do pracy na konsoli. Zadnego telefonowania, smsów, gpsa. Wystarczy włączone wifi i blutut chociaż i to niekoniecznie bo korzystałbym z zew. karty sieciowej.