Wpis z mikrobloga

Czemu jest taka moda na borderlajna i moda na opinię, że to najgorsze zaburzenie osobowości? Osobowość unikająca i schizotypowe są przecież nieporównywalnie gorsze. Normictwo z borderlajnem przeżywa swoje życia jakkolwiek funkcjonując w społeczeństwie, a nawet mając przyjaciół i partnerów, za to życia schizotypowych i unikających to wieczne cierpienie wynikające z izolacji i lęku, te osoby nic z życia nie mają
#przegryw #psychologia #psychiatria #depresja #zaburzeniaosobowosci #fobiaspoleczna
  • 26
Na czym polega to mityczne #!$%@?? Bo poznałem parę osób z tym i zawsze tylko o tym gadali, ale nie widziałem żeby coś robili nie spoko


@evilman_: widziałeś Władcę pierścieni?
Tam osobom które założyły ns chwilę pierścień tak #!$%@?ło, jakby wyłącza się ludzka część mózgu i zostaje gadzia.

Może to być agresja, wzywanie policji, wyrzucanie rzeczy przez okno, autoagresja, spektrum zachowań jest bogate.
Po czym wszystko jakby nigdy nic, nie chce
@JacekJaworzec: Bo border jest szkodliwy dla otoczenia i nie da się go wyleczyć, a schizotypowcy i unikacze nikomu nie szkodzą. Schizotypowe laski nie zaczną w jednej chwili cię wielbić i wmawiać, że jesteś miłością jego życia, kochać na zabój, a po jednym impulsie znienawidzić cię całkowicie. Było pełno anonimowych wyznań z niebieskimi, co zadawali się z border-różowymi i próbowali budować zdrową relację. Raz pokażesz, że Ci zależy, a taka osoba może
@KrzyzowiecAlfred: co nie zmienia faktu ze i tak są gorszymi zaburzeniami niz borderline. Od osoby z borderem mozna sie odciac zawsze. Powinna byc wieksza swiadomosc spoleczna i powinno sie o tym mowic, bo kazdy ma w dupie osoby unikajace, a mówi się o nich jak o leniach którzy nad sobą nie pracują XD
@heniek_8: Bo wpierw się pewnie #!$%@?ł, że jego też każdy miał w dupie. Przyjął więc strategię, że sam będzie egoistą, bo po co się starać skoro nikt tego nie robi wobec niego. Nie dziwię się, bo sam przez to, że mój problem społeczeństwo olewa, stałem się wybrakowany z empatii wobec innych. Bo po co skoro na mnie i tak zawsze będą mieli wywalone.