Wpis z mikrobloga

@Cogdziejak: patrząc po innych konfliktach i z przecieków z ua sprawność krabów szacuje się na 40-60% procent. generalnie to nikogo nie dziwi. Cóż jak op pisze 2 z 18 sprawne to już bardzo słabo. te 4 nowe poprawią wskaźnik. Wygląda na to że pzh2000 to armatohaubica z dobrymi parametrami ale chyba zbyt nowoczesna i nie dopracowana aby po prostu brać ciągle udział w walkach.
@CukrowyWykop: owszem, całkiem możliwe. każdy sprzęt ma inną funkcję i wiele faktorów wpływa na jego sprawność.

ale czy o to chodziło OPowi w tym wpisie?
czy może ten wpis (jego kolejny z wielu) to znowu sugestywna antyniemiecka narracja opakowana w pseudoneutralny opis?
czy może ten wpis (jego kolejny z wielu) to znowu sugestywna antyniemiecka narracja opakowana w pseudoneutralny opis?


@Cogdziejak: ja tam nie wiem ale wiem że niemcy też się lubią wybielać. scholz przecież stwierdził że to niemiecka broń umożliwiła odbicie charkowskiego. A to że tam jeździły polskie t-72, czy t-64 zluzowane przez nasze t-72, amunicja 152 mm od nas, dany, kraby itd. to już #!$%@? pominęły w tych swoich gazetach. Parę pzh2000
o przyjrzyj się, bo tylko o to tu chodzi


@Cogdziejak: ale o co chodzi? o to że od dłuższego czasu mówi się o problemach z pzh2000, konflikcie między polską a niemcami w sprawie napraw itd. To ten sprzęt się końcu psuje czynie? to że ukraińcy go używają nie tak jak trzeba i nie naprawiają to drugie ale kwiatki w stylu nie można kanibalizować sprzętu elektronicznego, niska sprawność gorsza niż innych haubic
ale o co chodzi?


@CukrowyWykop: przecież napisałem wyżej.
nie chodzi o konstruktywną dyskusję na temat sprzętu militarnego a tylko kolejne wytknięcie palcem, patrzecie jakie #!$%@? te niemieckie PzH. dokładnie kolejnej cegiełki do ogólnej antyniemieckiej narracji.
'o co chodzi' szukaj w całokształcie tej narracji.