Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedno podejście..
Ma ktoś z Was skonfigurowany server OpenVPN na routerze (Asusa) i widzi pliki oraz inne komputery w sieci? Na za cholerę nie jestem w stanie tego skonfigurować. LAN ma IP 192.168.50.1, na VPN komputer dostaje z 10.8.0.0 i kompletnie się nie widzą w sieci. Kombinowałem już ze zmianą ustawień na TAP, jakimiś routingami w plikach konfiguracyjnych i nic... Czy jest szansa, że to gdzieś na linii dostawcy port jest blokowany?
#vpn #siecikomputerowe #sieci #informatyka #pcmasterrace
  • 27
@leniwiec-na-trawie: W ustawieniach mam to zaznaczone jako "Push LAN to clients"
@cation: Podłączyłem się telefonem pod VPN i jestem w stanie spingować go z wewnątrz sieci, natomiast w drugą stronę nie działa. Z telefonu podłączonego pod VPN jestem w stanie spingować tylko router (192.168.50.1), natomiast komputery w sieci są niewidoczne.
@BaronOpryskus: No i u mnie takie ustawienie daje tylko możliwość podpięcia się pod sieć, ale nie widzę komputerów w
@Bad_Wolf: Log z clienta:

Sat Oct 29 11:07:00 2022 DEPRECATED OPTION: --cipher set to 'AES-256-CBC' but missing in --data-ciphers (AES-256-GCM:AES-128-GCM). Future OpenVPN version will ignore --cipher for cipher negotiations. Add 'AES-256-CBC' to --data-ciphers or change --cipher 'AES-256-CBC' to --data-ciphers-fallback 'AES-256-CBC' to silence this warning.
Sat Oct 29 11:07:00 2022 OpenVPN 2.5.5 Windows-MSVC [SSL (OpenSSL)] [LZO] [LZ4] [PKCS11] [AEAD] built on Dec 15 2021
Sat Oct 29 11:07:00 2022 Windows version 10.0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Podłączyłem się telefonem pod VPN i jestem w stanie spingować go z wewnątrz sieci, natomiast w drugą stronę nie działa. Z telefonu podłączonego pod VPN jestem w stanie spingować tylko router (192.168.50.1), natomiast komputery w sieci są niewidoczne.

@majeranek: No to już wiesz co jest. Ping działa w 2 strony i obie strony muszą mieć trasy wposane. Wychodzi na to ze to komputery w lan blokują przychodzące icmp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majeranek: Jesli to windows to tam jest taka opcja w firewallu ze wpuszcza tylko z adresow z puli lokalnej. Na szybko do testu wylacz fw po prostu i zobacz
@cation: Z wyłączoną zaporą wszystko działa... Da się pingować, jest dostęp do plików, co prawda tylko po adresie IP, ale to żaden problem. Dodaj zakres z VPNu i będzie git, dzięki wielkie!