Wpis z mikrobloga

Znalezisko - Zdrajcy w rosyjskim wywiadzie. Afgańska operacja specjalna

W marcu [1964], na krótko przed wyjazdem do ojczyzny, zostałem zaproszony przez Borisa Iwanowa. „Rozmowa jest ściśle poufna – zaczął. – W najbliższych dniach w Departamencie Stanu odbędzie się spotkanie naszego personelu ambasady z Nosienką. Jest propozycja, aby włączyć cię do tego spotkania”. Wzruszyłem ramionami. „Skoro trzeba, to co mam zrobić?”. Nieoczekiwanie padło pytanie: „Czy nauczyłeś się strzelać? Czy zdołasz usunąć zdrajcę podczas spotkania?”. „Oczywiście, że tak” – odpowiedziałem, nie zdając sobie jeszcze sprawy, że to gra. W końcu oznaczałoby to więzienie, i to na długi czas. Nie miałem paszportu dyplomatycznego, nie miałem ochrony.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.

------
Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem - z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
------
Ten wpis jest fragmentem materiału z portalu Histmag.org. Więcej jest w linku znaleziska.
Fot. Rosyjski znaczek z podobizną Pitowranowa, domena publiczna
#historia #ciekawostkihistoryczne #histmag #ciekawostki #mikroreklama #swiatnauki #liganauki #qualitycontent #starszezwoje #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #rozowaihistoria #polska #swiat #polityka #nauka #wojna #afganistan #wojsko
Histmag - Znalezisko - Zdrajcy w rosyjskim wywiadzie. Afgańska operacja specjalna

...

źródło: comment_1666978859xeNVxKZbXHO0CkvQysPIzb.jpg

Pobierz
  • 3
@Histmag: Dodaj odpowiedź “wołaj” na ten komentarz jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami). Z chęcią Cię zawołamy do naszych znalezisk, gdybyś zechciał(a) zapisać się do naszej mirkolisty () #histmag
może napiszecie o tym jak Duńczycy próbowali "ucywilizować" mieszkańców Grenlandii
skończyło sie na samobójstwach i alkoholiźmie, bo nie potrafili sie przystosować do nowego życia