Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Dzwoniłem dzisiaj na infolinię Metale Lokacyjne i zadałem im parę pytań. Wrzucam tutaj dla zainteresowanych:

Czy monety można kupić w oddziale?
Tak, zapraszamy do oddziału sprzedaży na ul. Wiejską 11/1, 00-480 Warszawa.

jaka jest dostępność?
Monety bulionowe są dostępne, ale wszystko szybko się zmienia. Mamy po kilkaset sztuk monet na magazynie, ale z racji tego, że prowadzona jest sprzedaż internetowa, wszystko się szybko zmienia. Może się wiec zdarzyć, że któraś moneta się skończy.

Istnieje możliwość złożenia zamówienia na stronie internetowej, odbioru osobiście i zapłaty w punkcie sprzedaży. W przypadku składania zamówienia przez internet należy podać dane osobowe.

Czy jest rabat na hasło Trader21?
Jest, również przy zakupie w oddziale. Na początku rozmowy z obsługą należy podać hasło "Trader 21". Wtedy mamy rabat na wybrane monety.

Aktualnie rabat jest na:
Australijski Kangur 1 uncja Złota 2022 (0,7%), Australijski Kangur 1 uncja Platyny 2022 (4,6%), Wiedeński Filharmonik 1 uncja Srebra 2022 (1,2%).

Jaki jest maks limit transakcji gotówkowej?
Nie ma limitu transakcji gotówkowej.

czy jest możliwość zakupu anonimowo?
Przy transakcji gotówkowej powyżej 15 tys, euro, musimy wykonać skan dowodu osobistego. Poniżej tej kwoty należy złożyć ustne oświadczenie - podaje się imię, nazwisko i numer PESEL.

Co z limitem na transakcje gotówkowe, wprowadzonym przez Nowy (nie)Ład od 2023 r.?
Z tego co mi wiadomo, wycofano się z wprowadzenia takiego limitu. Pozostają stare zasady.

W Państwa ofercie nie widzę Amerykańskiego Orła 1 uncja. Dlaczego?
Aktualnie Amerykański Orzeł niestety nie jest dostępny. Chwilowo wstrzymano dostawy ze względu na pracę nad nową serią z 2023. W późniejszym czasie być może będzie dostępny.

Jaka jest różnica pomiędzy kangurem za 11k a 8k PLN?
Australijski Kangur za 11k ma tak zwany Proof Release. Posiada także stempel lustrzany, jest bardziej błyszczący. Jest to moneta kolekcjonerska, posiada opakowanie z certyfikatem.

Jeśli jest Pan zainteresowany monetami inwestycyjnymi, to polecam tą za 8 tys. PLN.

W skupie nie widziałem możliwości sprzedaży liścia klonowego i orła 1 uncji. Dlaczego?
Skup tych monet również jest prowadzony. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie skupzlota365.pl

Także jak ktoś nie chce się bawićw #etf na #gielda, to można kupić anonimowo fizyki za maks 15k EUR.

#zloto #srebro #monety #inwestycje #inwestowanie
  • 6