Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie, mój ekspres to Jura E8 za prawie 6k, Jura niby firma z wyższej półki i dzieje mi się coś takiego jak na zdjęciu. Strzałkami zaznaczyłem miejsca gdzie w środku ekspresu leżą jakby resztki zmielonej kawy (strzałki wyżej wskazują resztki które są tak głęboko że nawet nie mógłbym ich wyczyścić gdybym chciał), a w kółku zaznaczyłem chyba element modułu zaparzajacego, który jest ubrudzony w mokrych resztkach kawy. Z ekspresu korzystam prawie codziennie, robię sobie 2-3 kawy i następnie zawsze od razu go wyłączam żeby się wypłukał i wyciągam tackę i ja myję. Jest założony filtr i jeszcze nie wołał o czyszczenie tabletka. Czy to jest normalne czy powinienem go oddać na gwarancję, bo coś jest nie tak? A jak pochylam się nad nim i wącham otwory wentylacyjne to czuję taki aromat spalonej kawy. #pytanie #pytaniedoeksperta #kawa #ekspresdokawy #jura #kiciochpyta #zalesie
Anon2139 - Mam pytanie, mój ekspres to Jura E8 za prawie 6k, Jura niby firma z wyższe...

źródło: comment_1666960215Qb5H1UAsXZ2ILdwbEm35ue.jpg

Pobierz
  • 15
@Anon2139: Co prawda Saeco, ale modele royal i aulika też tak rozsypują kawę. Można z nich wyjąć moduł zaparzający przez drzwiczki, i tam posprzątać, więc tu tez powinno sie dać.

A ta część ubrudzona mokrą kawą, to może być wypychacz fusów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Anon2139
@Kulek1981 miałem 2 nivony ( każda za ponad 3k PLN) i tam można było wyjąć blok zaparzacza. Jesteś pewien że się nie da? Tam się tyle pleśni robi ze głowa mała. Mam mocno wyczulony węch i od razu czułem. W smaku również. Same tabletki do czyszczenia też nie zdają egzaminu. Dopiero wyjęcie, dokladne umycie i odkażenie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saperq: to jest powszechna wiedzą, że w jurach nie da się tego wyciągnąć i ma podobno nie pleśnieć, mnie zastanawia że tyle kawy rozsypuje tam w środku
@Anon2139 nie pocieszę Cię, ale będzie pleśnieć, bo jak napisał Mirek u góry jest tylko jeden wynik takiego równania. Każdy ekspres rozsypuje kawę, jedne mniej inne więcej i dlatego w większości jest możliwość wyjęcia i wyczyszczenia bloku zaparzającego. Jura działa na zasadzie czego oczy nie widzą tego sercu nie żal, jak nie chcesz pić kawy z zapleśniałego ekspresu to raz do roku serwis. Przy czym serwis Jury jest zazwyczaj droższy niż innych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saperq: Nie, to typowa budowa jury. System sprawdzony w milionach ekspresów i zawsze działający.
Dostaje się tam serwisant raz na dwa lata i wystarczy.
I nic nie pleśnieje, bo konstrukcja zaparzacza, zmusza resztki, by z czasem spadały na tackę ociekową.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nick230: nie no ogólnie jest bardzo spoko, ale to nie możesz przyżydzić na ziarnach pamiętaj XD bo kawa będzie niedobra, lavazza z tego ekspresu jest bardzo niesmaczna, bo wyciąga naprawdę cały smak z ziaren , musisz kupić jakąś droższa kawę z palarni