Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: drony dronami, ale dopiero teraz zauważyłem, że każdy zestaw 6 dronów ma mieć do dyspozycji 2 radary SAR Leonardo Osprey 30 AESA, z zasięgiem maksymalnym do ~380km, a to już fajna zabawka jest. Pytanie tylko, czy ma to datalink do przekazania tego gdzieś dalej.
@Dodwizo: ta, ale to sprawia, że będą mogły nawet gdzieś dalej za frontem operować robiąc coś pożytecznego

ten bayrsktar to dobry był na początku wojny. Jak ruscy ogarnęli co i jak to już praktycznie nie ma filmików z tych dronow. Widać kupione na szybko na fali fejmu. No ale kupować dalej polski podatnik wytrzyma


@Totendajnapiwo: one były kupione przed wojną na Ukrainie i jako, że mają mieć radary SAR(chyba tylko
Jak ruscy ogarnęli


@Totendajnapiwo: Od czterech lat widzę jak ruskie trolliki opowiadają w necie bajkę pt. "jak to Rosjanie ogarniają TB2". Najpierw ją słyszałem w Libii w trakcie wojny domowej. Efekt - siły popieranego przez Rosjan gen. Haftara po pojawieniu się tam TB2 doznały klęski pod Trypolisem. Potem ją słyszałem w Syrii podczas interwencji tureckiej w rejonie Idlibu. Efekt: Siły syryjskie doznały klęski pod Saraqib. Potem był Górny Karabach. Efekt -
@Thorkill: ale fakty są takie, że teraz te gówna nie latają. W każdym przypadku, które wskazałeś że to był skuteczny sprzęt, to latały one nad pastuchami (tak, ruscy pod Kijowem to też byli pastuchy). Teraz, jak podciągnęli OPL, którą jako tako potrafią obsługiwać, te latające muchy w smole nie mają racji bytu
ruscy ogarnęli i


@Totendajnapiwo: Gdyby Rosjanie mieli możliwość ogarnięcia kwestii TB2 zrobiliby to jakieś 3 lata temu gdy zdobyli resztki co najmniej 6 TB2 zestrzelonych nad Trypolisem. A brak filmów odnośnie TB2 jest spowodowany tym że Ukraina nie ma już do nich rakiet MAM-L.
: ale fakty są takie, że teraz te gówna nie latają.


@Mowi: To nie są żadnej fakty. To są tylko twoje przypuszczenia. Nic więcej.

Teraz, jak podciągnęli OPL

Rosjanie sie wybrali pod Kijów bez OPL. Ciekawe - tylko czemu kurna są zdjęcia i filmy zniszczonych w marcu rosyjskich Buków i Torów w rejonie Kijowa.