Wpis z mikrobloga

@Szczurex16:

refundacja pasków do oznaczania glukozy we krwi średnio miesięcznie w liczbie nie większej niż 25 szt. w okresie poprzedzającym wystawienie kolejnego zlecenia.

Trochę słabo... jak sensor padnie wcześniej lub będą zakłamania wyników, to liczba pasków raczej skromna...
@kenshin985: Jak to tylko kwestia odparzen to zawsze mozna by to przystosowac do wielokrotnego wykorzystania np wymagajac wymiany czesci wkladki oraz dezynfekcji

Ale dzieki za info od kogos kto uzywa. Polecil bys to komus tak uczciwie jak ktos tego nigdy nie uzywal ?
@10minuteman: Ja jestem zdiagnozowany od czerwca. Od tygodnia używam FreestyleLIbre to jest zupełnie inny wymiar niż używanie pasków. Masz w zasadzie ciągłą świadomość poziomu glukozy. Nie straszny sport i co godzinne mierzenie cukru z obawy przed hipo. Wykresy pokazujące zmianę cukrów w nocy czy po posiłkach.
@10minuteman:
Oczywiście super sprawa. Trochę finansowo boli, ale komfort psychiczny jest ogromny. Trzeba się za to trochę przyzwyczaić, bo wyniki są z opóźnieniem ~15 minut, więc jak widzisz trend spadający i masz cukier 90, to często trzeba założyć, że w tym momencie możesz mieć już 70 - do samych terndów są specjalne strzałki, które określają, jak szybko spada cukier.

Ostatnio przez braki Freestyle Libre w Polsce przerzuciłem się na Dexcom G6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kenshin985: ja freestyle libre miałem jako cgm zrobione ale też przez braki w Polsce jestem na dexcom. Na plus jest mniejsza bezwładność wyników u mnie. Pierwsze 10 dni jak z glukometru (synchronizacja sporadycznie). Po restarcie (bardziej upierdliwy niż w libre) tak do dnia zajmuje złapanie synchro idealnego. Początkowo różnice +100. Takie idealne synchro jest po paru godzinach. No i anie wolno za szybko kalibrować bo jeszcze samo-kalibracja zbija różnice przez około
@kenshin985: @Eldiabele: samo FSL to super sprawa, ale dexcom to już całkiem luksusy. Ogólnie po prawie 2 latach z dexcom polecam przedłużanie sensora bez kodu, dzięki czemu od razu jest poziom glikemii zgodny z glukometrem. Plus appka wymaga raz na czas kalibracji i fajnie trzyma to wyniki w ryzach. Nowy sensor odpalam zawsze z kodem i często mam rozjazdy w pierwszej dobie, bywają kosmiczne. Ogólnie dexcom można przedłużać na 3-4