Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackSlip: #!$%@? zaraz oszaleje.
z surowymi jajami i z dwoma rodzajami sera, grana padano i parmegiano reggiano. Dodaje się je na końcu gdy wszytsko jest gorące
Totak żeby inni wiedzieli.
@zt_im: zapomniałeś o guancale zamiast boczku
i nie z dwoma rodzajami sera - oryginalnie jest tylko pecorino romano, a współcześnie akceptuje się też wersję 50/50 pecorino/parmeggiano jako "klasyczną"
dajcie mi minutę, zaraz odkopię na dysku pastę o carbonarze
@OttoVonAnus: @zt_im:
Na grupach kulinarnych nie ma nic gorszego niż je:ni obrońcy oryginalnej carbonary. Te zje:y zachowują się jakby sami pracowali we włoskich kopalniach co najmniej 40 lat. I po ciemku pod ziemią mieszali jaja z makaronem o temperaturze nie przekraczającej 58 stopni. #!$%@? boczek, źle. Ma być je:na pancetta dojrzewająca w słońcu północnych Włoch, smagana wiatrem wiejącym z alp. Przynajmniej tak Ci się wydaje, dopóki jednego zje:a nie zastąpi
No żeby carbonare robić z majonezem to jeszcze nie słyszałem (ʘʘ) myslalem,że ze śmietana to już podlega pod paragraf

No smietana podlega pod paragraf, bo prawilna wloska wersja jest z majonezem


@cweliat: @BlackSlip: heheszki, ale majonez wyjdzie na to, że jest bardziej zbliżony do oryginalnego przepisu niż śmietana. Bo majonez to nic innego jak zmiksowane jajko i tłuszcz - nawet włoska wiki podaje, że czasem jak
@juhas99: nie wiem na co to odpowiedź xD ale rób jak Tobie smakuje - u mnie średnio raz w tygodniu wlatuje bardziej lub mniej oryginalna carbonara i testowałem różne rzeczy więc obojętne mi to jak kto je xD
@cweliat A jaka to jest prawilna wersja? Ta w której Włosi byli na śmietanę zbyt biedni? XD Może niech pomidory też przestaną żreć ci Włosi bo to nie jest włoskie warzywo, tylko, tfu, cholerne amerykańskie.