Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W sumie nigdy nic nie oddawałem na gwarancję a teraz by się przydało i nie wiem co muszę wiedzieć xd
Półtora roku temu w Media markt zakupiłem dysk zewnętrzny no i coś się zepsuło, w pewnym momencie nie dało się z nic z niego odczytać, laptop strasznie zamulił gdy dysk był podłączony. Mam tylko fakturę proforma na koncie Media markt. Czy to wystarczy? Czy powinienem mieć pudełko i papierowa gwarancję która prawdopodobnie była w nim umieszczona? W ogóle 2 lata gwarancji jest minimum? Czy może jakaś rękojmia? Proszę o pomoc, bo naprawdę nie mam pojęcia w tak błahej sprawie.

#elektronika #gwarancja #rekojmia #prawokonsumenckie #prawakonsumenta #mediamarkt #dyski
  • 5
@jestem_legenda: Faktura proforma nie jest dowodem zakupu. Musisz mieć fakturę VAT. Najlepiej uderzyć z nią bezpośrednio do producenta dysku. Znajdź na ich stronie dział serwis/reklamacje i po prostu napisz. W Polsce masz 2 lata gwarancji.
@wypokowy_expert: obowiązkowa rękojmia, czyli?


@jestem_legenda: doczytaj czym jest rękojma. Sprzedawca jest zobowiązany do dostarczenia ci działajacego sprzętu. Gwarancja to tylko dobra wola producenta. Ślij dysk na rękojmę u sprzedawcy. Wszystkie potrzebne rzeczy masz w necie pod hasłem "rękojma"