Wpis z mikrobloga

2475 + 1 = 2476

Tytuł: Decimus Fate i Talizman Marzeń
Autor: Peter A. Flannery
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Pawlak Maciej
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 352
Forma książki: książka
Szukałem lekkiego fantasy do czytania na plaży i dostałem dokładnie to czego chciałem. Jest to pierwszy tom nowego cyklu Petera A. Flanneryego opowiadający o przygodach maga Decimusa Fate który porzucił swoją moc. Sama książka posiada dwóch głównych bohaterów, drugim jest Opiekun były łowca demonów.
Świat przedstawiony w książce jest prosty, akcja jest szybka i przez książkę lecimy jak w rollercoasterze. Zostajemy od razu wrzuceni w wir wydarzeń, fabuła stworzona jest z kilku drobnych wątków biegnących do siebie równolegle. Może jest zbyt prosto, bohaterom wszystko się udaje, a wątki nie są skomplikowane, ale jak na urlopową odskocznię jest w sam raz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy książka jest dobra hmmm... to zależy czego od niego oczekujemy. Pierwszy tom to lekkie i poprawnie napisane fantasy bez skomplikowanej magii, intryg i polityki, fajna odskocznia od cięższych pozycji. Nie wiem czy za rok będę dokładnie pamiętał co się działo, ale bawiłem się świetnie, a strony połykałem z prędkością światła. Z niecierpliwością wyczekuję drugiego tomu. Może przez wakacyjny klimat daję 7/10, a nie 6.

#bookmeter #czytajzwykopem #fantastykabookmeter #fantastyka #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Yanush3564 - 2475 + 1 = 2476

Tytuł: Decimus Fate i Talizman Marzeń
Autor: Peter A. F...

źródło: comment_1666861955ApeMjYtoI1fO6JeZQaei33.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 352
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-05-23 - Użytkownik mokry ocenił na: ★★★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
... zobacz