Wpis z mikrobloga

planuję zakupić sobie #apple #macbook. Nigdy z nimi nie miałem doczynienia. Mam mocny sprzęt na windowsie, z którego korzystam na codzień, a macbook byłby po prostu kompem, który miałby mi służyć głównie do nauki obsługi systemu, okazjonalnych prac biurowych i internetu - więc w zasadzie potrzebuję używanego sprzętu w najlepszym stosunku jakość/cena (czytaj: jak najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Nie wiem jak w macbookach wygląda sprawa aktualizacji, ale na pewno fajnie byłoby gdyby wersja macos była w miarę świeża. Jakiego modelu szukać na początek? #komputery #pytanie
  • 17
@grigori:

planuję zakupić sobie #apple #macbook.

za drogo


To może być ciężko, xD

Apple rezygnuje z Intela, więc jak chcesz "aktualny" sprzęt, to tylko z M1/M2. Jak mimo wszystko chcesz pchać się w Intela, to aktualną wersję systemu obsługują komputery od 2015 wzwyż, więc możesz kupić cokolwiek tak naprawdę, zależnie od stanu/ceny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warzywo: to będzie sprzęt do nauki i sprawdzenia czy będzie mi odpowiadać praca na macos. nie będę z niego korzystał jako głównego w codziennej pracy i nie mam ciśnienia na to że Apple rezygnuje z Intela. Czy macbook air z 2015 (Monterey) będzie dobrym wyborem?
@grigori: Pytanie, czy warto kupować komputer "do nauki systemu", która potrwa pewnie max dwa tygodnie. Jak ktoś pisał wyżej, dużo funkcjonalności dot. współpracy między urządzeniami, baterii czy automatyki nie jest dostępnych w starych komputerach + o ile to jest chyba najpopularniejszy applowski komputer, tak dla mnie ekran ówczesnych airów to nieporozumienie. Osobiście wolałbym 13 calowe pro, od 2017 będzie dostępny nadchodzący OS Ventura. No ale oczywiście taki leciwy air i tak
@grigori: Jeśli chcesz realnie zobaczyć jak dzisiaj działają Maki (a nie jak działały 5 lat temu) to tylko M1/M2. To jest inny świat.

Wszystkie Intelowe się bardzo grzeją pod obciążeniem, hałasują wentylatorem i będzie kiepsko z baterią. Apple zaczyna się agresywnie wycofywać z ich wsparcia, najnowszy system dostały tylko komputery od 2017 w górę.

Dodatkowo coraz więcej funkcji MacOS działa tylko na M1/M2 - np błyskawiczne wybudzanie, obsługa aplikacji z iPhone,