Wpis z mikrobloga

Często mylone są terminy wynajmujący i najemca. Wynajmujący to będzie na ogół właściciel mieszkania, a najemca to lokator zamieszkujący to mieszkanie - warto to wiedzieć, bo gdy ktoś zadaje jakieś pytanie na tagu, to nie wiadomo o kogo chodzi. Dla kontekstu kilka przykładów:
- Umowa najmu została podpisana między studentem, który jest najemcą i właścicielem, który jest wynajmującym.
- Wynajmujący to Oskar Kopałka, który dostał 3 kawalerki od swojego ojca. Najemcami wszystkich kawalerek są studenci, którzy dopiero co przyjechali do miasta.
- Wynajmujący mieszkanie próbował wpisać do umowy klauzule niedozwolone. Najemcy się to nie spodobało i szuka innego mieszkania.
- Jestem najemcą i płacę właścicielowi, który wynajmuje mi mieszkanie odstępne, z którego pokrywa on ratę leasingu Porsche Cayenne.
- Wczoraj wezwałem do najmowanego (może brzmieć dziwnie, ale tak jest jednoznacznie) mieszkania policję. Poinformowałem mundurowych, że wynajmujący mieszkanie próbował się do niego włamać pod moją nieobecność, co zarejestrowała kamera monitoringu.
- Wczoraj podpisałem umowę najmu mieszkania i się do niego wprowadziłem. Wiem, że prawa najemcy są opisane w Ustawie o ochronie praw lokatorów.

#mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 1
  • Odpowiedz
@bero33bb: Można używać "wynajmujący" jako określenia wynajmowania od kogoś mieszkania. Jest to poprawna forma w języku polskim. Ktoś tu kiedyś wrzucał link do Bralczyka czy kogoś kto to tłumaczył. Mylisz język kodeksowy z językiem polskim.
  • Odpowiedz