Wpis z mikrobloga

Jak podaje Spiegel występują problemy z amunicją do Gepardów - po prostu jej brakuje. Przekazując te pojazdy Niemcy dostarczyli pierwszą partię 59 tysięcy naboi. Później znalazł się norweski producent gotów je wytwarzać i po wstępnych problemach z kompatybilnością wszystko miało się dobrze skończyć.

Miało bo właśnie ministrzyni Lambrecht zwróciła się do Szwajcarów o pilną dostawę 35-milimetrowej amunicji. Napisała list do swojej odpowiedniczki w Bernie. Szwajcarzy już raz odmówili zgody i pewnie zrobią to ponownie.

#ukraina #niemcy #wojna #rosja #szwajcaria

Źródło:
https://www.spiegel.de/politik/deutschland/christine-lambrecht-bittet-schweiz-um-freigabe-von-gepard-munition-a-fbfc70d9-8eac-4754-99c1-0fc0249b6a98?sara_ecid=soci_upd_KsBF0AFjflf0DZCxpPYDCQgO1dEMph
Okcydent - Jak podaje Spiegel występują problemy z amunicją do Gepardów - po prostu j...

źródło: comment_1666794778PUMOHKm1sW0xJlrsEP50qg.jpg

Pobierz
  • 14
@Cogdziejak: A o czym byś chciał przeczytać?

Zagapiłem się i nie napisałem na czas o Chińczykach przejmujących port w Hamburgu, albo o tym, że ustalono, iż mieli kilkanaście posterunków własnej policji w Europie.
@Okcydent: majac #niemcy w obserwowanych po prostu twoje wyselekcjonowane wpisy i narracja rzucaja sie w oczy. widac ze masz ku temu ciagnote. czysto hobbistycznie czy moze jednak jakies inne powody? nie wiem, dlatego pytam. troche nie pasuje zeby ktos za darmo tyle starania w to wkladal.
moge sie mylic, ale intuicja czesto podpowiada prawde.
@Cogdziejak: Wszystko to prywatnie. Wkręciłem się przy okazji dyskusji o Ringtauschu. Potem dobrałem się do lepszych źródeł na Ćwierkaczu i mam co omawiać. Będę wrzucał póki mi się będzie chciało. Zawsze to ćwiczenia języka - trochę lat spędziłem na jego nauce. Kiedyś może spróbuję ze źródłami francuskimi, ale niestety nie znam tak tego języka, a i sprawy jakie opisują są zwykle odleglejsze.

A co narracji - istotna część moich wpisów taka