Wpis z mikrobloga

@kinasato: właśnie dlatego od kilku miesięcy limituję ładowanie do 80% przez AlDente, gdyż nie mogłem dojść do porządku z przedwcześnie ładującą go do 100% funkcja "inteligentnego ładowania".

Dlaczego zatem dużo mniejsza bateria iPhone'a 13 mini po ponad 400 cyklach ma 91%?
@onionspirit: to i tak masz lepiej niż ja, wg. apple mam 89% a w cleanMyMac oscyluje miedzy 83% - 86%. Po nowym roku po prostu wymienię baterie. Na teraz polecam mieć #!$%@? w tę opcję do oszczędzania baterii i zainstalować aldente. Ta systemowa opcja włączyła się w moim przypadku jeden raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@onionspirit: Już mi się nie chce powtarzać, twoja bateria absolutnie działa zgodnie z specyfikacją. Tutaj masz podobną odpowiedź tutaj

Dlaczego zatem dużo mniejsza bateria iPhone'a 13 mini po ponad 400 cyklach ma 91%?


@onionspirit: Bo to kompletnie inny element i jego skala. iPhone używasz też w kompletnie innych warunkach i temperaturach (a raczej ich wahaniach). Nie można porównywać tego w ten sposób.

wydaje się, że stosunkowo szybka utrata sprawności jak
@devones: dzięki za info. Już tłumaczę: zapłaciłem za komputer furę siana i chciałbym zachować akumulator w dobrym stanie, bo wymiana na oryginał kosztuje kolejną kupę siana, o ile w ogóle jest możliwa.

Gwarancja Apple trwa rok - w tym czasie mało która bateria się zdegraduje - a jakie parametry po tym roku ona gwarantuje? To, że utrzyma DO 80% nic nie mówi. Równie dobrze mogłaby zejść do 60% po tym niecałym
@devones: dzięki za info. Już tłumaczę: zapłaciłem za komputer furę siana i chciałbym zachować akumulator w dobrym stanie, bo wymiana na oryginał kosztuje kolejną kupę siana, o ile w ogóle jest możliwa.


@onionspirit: To rozwiązanie jest banalnie proste, staraj się nie doprowadzać do sytuacji głębokiego wyładowania utrzymującego się przez dłuższy czas (ponad kilka dni). Resztę używaj jak ci wygodnie, tyle wystarczy. Wymysły typu długotrwałe żeglowanie i limitowanie na 80% też