Wpis z mikrobloga

Czuję się jakbym siedział w lesie przez długi czas bo właśnie odkryłem taki twór zwany "Klub Myśli Polskiej", który to intensywnie promuje książkę Dugina ... jak i generalnie ostro Ruską propagandę.
Poczytałem tochę ich fejsbuczkowy profil jak też profile dwóch ruskich onuc, któzy za tym klubem stoją, Mateusza Piskorskiego i Jana Engelgarda i chyba nie ma w Polsce dziś większych ruskich propagandystów niż oni.

Taka ich dyskusja w załączniku. Gdyby mogli, to by Duginowi obrobili gałę po same kule.
#ukraina #wojna #rosja
dwieszopyjackson - Czuję się jakbym siedział w lesie przez długi czas bo właśnie odkr...
  • 10
@dwie_szopy_jackson: Dugin to taki publicystyczny szaman jak u nas Bartosiak, który promuje publicystykę anegdotyczną ("no wiesz, ten żyd pokazał mi miejsce gdzie kiedyś była chlewnia a dzisiaj tam robio chipy pryma sort" albo "pewien chinczyk zaprosił mnie na obiad na 40 piętrze wieżowca w honkongu i opowiadał o tym że, jak kiwnie palcem to port w shanghaju stanie i w ogóle, potęga umysłu, potęga mocy"). Nie warto sobie w ogóle zawracać
@dwie_szopy_jackson: Kiedy pierwszy raz, parę miesięcy temu, usłyszałem o Duginie i jego koncepcjach, byłem pewien, że to żart. Kiedy okazało się, że te jego absurdalne dyrdymały są podstawą rosyjskiej geopolityki (książki są wydawane przez tamtejszy MON i stanowią podstawę progrmoą w szkołach wojskowych) serio miałem problem żeby w to uwierzyć. To są tak absurdalne bzdury, które jednak bardzo wiele wyjaśniają w kontekście działań i mentalności rosjan. Totalny kosmos, ale nie da
@dwie_szopy_jackson: tutaj równie dobrze mogłoby być zdjęcie pewnego znanego nazistowskiego ideologa i pytanie: Dlaczego warto czytać Rosenberga? Pamiętam jak fanpage KNP linkował do www Klubu Myśli Polskiej. Te pisane łamaną polszczyzną antyamerykańskie pamflety od razu na myśl przynosiły rosyjską agenturę udającą polskich intelektualistów. Podobnie wyglądają z resztą komentarze pod tym filmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
odkryłem taki twór zwany "Klub Myśli Polskiej"


@dwie_szopy_jackson: To ruska propaganda od lat. Rosyjskie portale informacyjnie chetnie cytuja artykuły z tego porttalu. Rosyjski czytelnik myśli, że to jest jeden z wiodacych polskich portali, bo czesciej cytuja go niż np. TVN.