Wpis z mikrobloga

Tak przy okazji trafiłem na ten wywiad, jego pierwszą część widziałem już wcześniej i nawet wtedy nie widziałem w tej firmie niczego ciekawego, ale widzę że koleś to odleciał bardzo solidnie. Mając ledwo 40 osób chce stworzyć grę w stylu tych paradoxu? Dodatkowo jeszcze to nie jest jedyny ich projekt, więc to nawet nie będzie te całe 40 osób na ten projekt... A dla porównania paradox ma blisko 18 razy więcej ludzi i ogromne już doświadczenie w gatunku, gdzie oni mają właściwie znikome...

Trochę współczuję #bartosiak że się postanowił wpakować w projekt bez odpowiedniego rozeznania w branży i wybrał mały zespół amatorów do dużego projektu. Do tego jeszcze by dobić swoje szanse to w tej firmie udziały ma jeszcze #zaorski który mówił że chciałby jeszcze bardziej dobić projekt wpychając do niego #nft...

Ktoś mi wyjaśni jak osoba, która sama mówi że brak doświadczenia wpakowała się w problemy z produkcją może być ciągle tak optymistyczna, że uda im się wejść w jeszcze większy, jeszcze trudniejsza projekt? Jakim cudem można myśleć że się ma szansę na powodzenie przy tak ciężkim projekcie?

#gry #paradox
  • 4
@kupidyn_ciemnooki: teoretycznie jedną grę udało im się wydać. Druga część tej samej gry powinna być raczej formalnością i ten umiarkowany sukces odnieść. Ten klon panzer generals, który planują to też raczej powinni bez większych problemów dowieźć, bo to nie jest nic szczególnie skomplikowanego i nawet robiąc te dwie gry jednocześnie to w rozsądnym czasie i jakości powinni to ukończyć, no ale ta gra grand strategy to już nawet nie porywanie się
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: oni to podejrzewam że zwyczajnie nie mają wiedzy jak to działa i jak każdy kto nie ma pojęcia o danej branży nie zdawali sobie wtedy sprawę jak trudne to będzie. Z tym że wchodząc w to już na poziomie biznesowym powinni jednak zdać sobie sprawę że będzie to dużo trudniejsze i nie opierać na amatorach.