Wpis z mikrobloga

Chyba zrobili w końcu akumulatorowy odkurzacz który daje radę.
Mam od wczoraj i... daje radę. No normalnie ciągnie jak zwykły odkurzacz na kablu.

Najlepiej aby mieć akumulator 5Ah.
Nie wiem jeszcze ile wytrzyma jednostajnej pracy bo za krótko go mam ale chyba około 20 minut przy 5Ah.

Ja go kupiłem do majsterkowania, jakiegoś takiego wciągnięcia na szybko, pod wiercenie, włączanie na chwilę, minutę, itd. a nie do odkurzania 5 aut jedno po drugim nie czyszczonych od roku.

Nie jest to żaden sponsorowany wpis. Model DCV501LN

Kto tam potrzebuje odkurzacza na akumulator to niech sobie rzuci okiem.

#majsterkowanie
#motoryzacja #narzedzia
SpalaczBenzyny - Chyba zrobili w końcu akumulatorowy odkurzacz który daje radę.
Mam ...

źródło: comment_16667169598FdM8O82lWSZKo6MrISCs8.jpg

Pobierz
  • 29
@Issac: fajny! on taki bardzie "domowy"?

ten dewalt to taki warsztatowy, głośny, ale też właśnie do wciągania byle czego, piachu, kamyków, wiórów, itd.. jako odciąg do narzędzi, piły, wyrzynarki, itd.. nie ma takiej ładnej końcówki do podłogi :)

dobre w tych odkurzaczach, że właśnie akumulatory są wymienne i do innych narzędzi
@wypokowy_expert: nie znałem tego kanału,
oj, ten mały odkurzacz to nie aż taki gruzociąg :) pojemność nawet niewielka,

bardziej chodzi o to, że mu krzywdy takie śmieci nie zrobią, no i do tego zrbiony, takim domowym Dysonem to by było raczej "szkoda" tak odkurzać jak ten typ z nagranie na tym remoncie, podłączać pod piłę, multitoola, itd..
SpalaczBenzyny - @wypokowy_expert: nie znałem tego kanału,
oj, ten mały odkurzacz to...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpalaczBenzyny: Uprzedzam tylko, że sprzęt raczej tylko na okres gwarancji potem go nie naprawimy bo producent nie udostępnił części. Tylko filtr, osprzęt i chyba obudowa, a tak to całe urządzenie w jednym kawałku. :(
Oczywiście nie chce odbierać radości z zakupu, to tylko w sytuacji uszkodzenia. Może działać spokojnie kilka lat przy prawidłowej obsłudze. :)
Przez pracę myślę o elektronarzędziach tylko pod kątem uszkodzeń i napraw. ( ͡° ͜ʖ
silo1408 - @SpalaczBenzyny: Uprzedzam tylko, że sprzęt raczej tylko na okres gwarancj...

źródło: comment_16667361478ujmUAZqMqlgz1QDxgvHPf.jpg

Pobierz
@silo1408: może to kwestia tego, że to po prostu nowy sprzęt?
jeszcze ciężko go kupić u nas,
DeWalt przecież ma dobry serwis

ja go znalazłem tylko u jednego polskiego oficjalnego dystrybutora, a sprzedawał tak jakby miał po kilka sztuk bo po chwili było wyprzedane i znowu czekanie ze dwa tygodnie aż przyślą powiadomienie, że dostępny,
za pierwszym razem nie zdążyłem kupić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpalaczBenzyny: Schemat już się nie zmienia chyba, że wprowadzą kolejny typ urządzenia. Jeżeli wprowadzili bez części to tak zostanie. Zresztą mają kilka takich urządzeń bez większego wsparcia serwisowego, był swego czasu w sprzedaży a może i nadal jest taki odkurzacz przemysłowy z blaszanym zbiornikiem DeWalta. Zrobili go jaki 3 części. ,,Góra", zbiornik i filtr. Okazało się, że strasznie padały te odkurzacze to był chyba jakiś tani model żeby zgarnąć klientów z
@silo1408: DXV30SAPTA, pamiętam ten odkurzacz, w promocji po 350 zł w Jula,
swego czasu chciałem go kupić ale promocja przeminęła zanim się zdecydowałem,
trochę tam czytałem, że ludzie narzekają, że tam właśnie to gniazdko 230V nie działa, albo coś tam się łamie, itd.. no ale cena dobra :D

no nic, mam nadzieję, że nie padnie ten 18V, chyba ten sam silnik co w innych urządzeniach a w tym odkurzaczu to chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpalaczBenzyny: W zasadzie najważniejsze to regularne opróżnianie zbiornika na pył, czyszczenie filtra, unikanie pyłów gipsowych, szpachli itp. Zabić go może praca pod dużym obciążeniem albo właśnie drobny pył który przejdzie przez filtr. A jak potrzebujesz długiego czasu pracy i masz kupę kasy to możesz kupić FlexVolta 12Ah ( )
Oczywiście żartuje, cena tego jest kosmiczna. :( A w serwisie takie utylizują jak padnie bezpiecznik albo działa
@silo1408: dzięki! będę miał na uwadze, choć miałem nadzieję, że ten pyły, np. odciąg z wiercenia czy szlifowania nie będzie robił na nim wrażenia,

jednak zostanę przy 5Ah :D ze dwa tygodnie temu były za 260 zł ale właśnie, nie miałem jeszcze tego odkurzacza więc pomyślałem, że w sumie nie jest mi na razie potrzebny, minęło parę dni i by się przydał ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SpalaczBenzyny: Z wiercenia i szlifowania to nie problem najgorsze są te pyły budowlane. Takie warsztatowe to na luzie. Ja mam domowego Black Deckera DVJ325 w warsztacie i daje radę, kurz jakieś papierki folie kawałki styropianu pył z drewna, jak on dał rade to DeWalt tym bardziej. :)
@SpalaczBenzyny: Jak myślisz, nada się do domu jako dodatkowy mobilny odkurzacz? Mam przewodowego miele i robota. Potrzebuje czegoś mobilnego aby np. ściągnąć kurz z żyrandola, ściągnąć pajęczyny z sufitu, odkurzyć ściany z nieregularną strukturą cegły (osadza się tam kurz), odkurzyć wierzch szafek, jakiś tam koci żwirek zebrać przy kuwecie i szybkie odkurzanie np. jak kot zwali doniczkę z kwiatkiem. No i może jeszcze do auta bym wziął czasem.
I dasz link
@Vadzior: tak, sprawdzi się bardzo dobrze, tylko jest głośny jak na domowy,
on jest dobrze wyważony, poręczny, dobrze się nim manewruje, już wszystkie zakamarki w mieszkaniu obleciałem :D

ja dokładnie w takiej samej sytuacji byłem jaka opisujesz, tylko dodatkowo majsterkuję i głównie w domu czy na balkonie i zawsze mi brakowało czegoś co wciągnie od razu to co na bieżąco brudzę aby nie roznosić po mieszkaniu a odkurzacz na kablu mało