Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam mam pełno papierowych książek których nie czytałem bo po prostu nie lubię papierowych, kupiłem kindla i nadrabiam masowo książki czy posiadając wersję papierową mogę ściągnąć ebooka? Googlowałem trochę ale jeden rabin mówi tak, a drugi siak
#ebook #ksiazki
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairoht: bo teoretycznie nie łamiesz prawa autorskiego, bo to tylko inny format już posiadanego dzieła, ale z drugiej, jeśli to spiracony ebook, to jednak kradzież innej książki
  • Odpowiedz
@nairoht: Posiadanie ebooka nie uprawnia do ściągnięcia ebooka. Mając papier, możesz sam zrobić na jego podstawie ebooka.
Natomiast generalnie ściąganie ebooków jest legalne. Nielegalne jest udostępnianie.
  • Odpowiedz
@moll: @mjjm: @nairoht: @nairoht: wsuzyskie wasze dywagacje są kompletnie pozbawione sensu - w Polskim prawie NIE MA ZNACZENIA czy posiadasz papier, bo zwyczajnie - znów kapitaliki, żeby weszło raz na zawsze - POSIADANIE I ŚCIĄGANIE EBOOKÓW, MUZYKI I FILMÓW JEST LEGALNE.
Koniec i kropka. Dotyczy 99,99% przyoadków, teoretycznym wyjątkiem byłaby sytuacja, gdzie np wykradziono z wydawnictwa tekst jeszcze nie nigdy nie wydanej w żadnej formie książki.

Nie wolno ich udostępniać, ale na swój użytek wolno mieć i używać.

Nie wolno posiadać pirackiego oprogramowania, każde inne dobro
  • Odpowiedz
@moll: nigdy się nie wypruwam, mogę tak wiecznie

Op zadał pytanie wprost

czy pożądając wersję papierową mogę ściągnąć
  • Odpowiedz
@ryhu: ze strony moralnej jest to kradzież, bo nie zapłacił za taką formę książki, od strony prawnej nie jest to karalne, bo kara się udostępniającego, a nie korzystającego z udostępnionych materiałów
  • Odpowiedz
Mając papier, możesz sam zrobić na jego podstawie ebooka


@mjjm: co więcej, mając ebook można go wydrukować! Drukowanie wyjdzie drożej, niż kupno książki, ale to szczegół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz