Wpis z mikrobloga

Jest sobie spękany komin po pożarze, ma zrobiony wkład ze stali i został odebrany przez kominiarza.

Problem polega na tym, że sąsiadowi wyszła sadza z wilgocią pod sufitem. Czy mogę uszczelnić tylko wystającą część komina? Jeśli tak to czym to zrobić? Zatynkować i dokleić papy wokół komina? Nad wkładem jest parasol i otwór kominowy jest zaślepiony, więc wilgoć przedostaje się raczej na łączeniu komina z dachem albo przez same cegły. Mam tylko takie zdjęcie na ten moment, bo to nie mój dom, staram się tylko komuś pomóc.

Komin pewnie pójdzie do rozbiórki, ale chciałbym go uszczelnić chociaż na tę zimę.

#remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1666709076Na5cr3g1xj3caeUFvSpeUN.jpg
  • 11
@Silikon: W kominie jest zrobiony wkład ze stali i jest odebrany przez kominiarza, dym idzie szczelną rurą. Problem polega na tym, że sączy się woda z sadzą i wyszedł wykwit przy szybie kominowym.

Tak jak piszę, będę szukał kogoś, kto to zrobi porządnie, ale terminy są na przyszły rok. Nie chcę tego zostawiać tak, bo jak będzie mokro to będzie tylko gorzej.

Ten budynek jest cały skopany i cały dach jest
@Smarek37: zawsze można wełnę przykleić zamiast styropianu albo sama siatka z klejem. Druga kwestia to ta czapka jest podniesiona żeby zapewnić wentylację wkładu (?) ale woda też wlatuje do środka komina więc pasowało by jakoś to przerobić bez zatykania otworu albo wymienić czapkę?
Moim zdaniem ta plama na ścianie co mu wychodzi nie jest spowodowana nieszczelnością wkładu kominowego. Jest to spowodowane tym, że przed włożeniem wkładu przewód kominowy nie został poprawnie wyczyszczony. Resztki sady które zostały między rura żaroodporną ,a ścianą kominową z cegły susza się i oddaja wilgoć. Ta przerwa co masz między płyta metalową, a cegłami na zdjęciu musi być to jest wentylacja komina po założeniu wkładu.