Wpis z mikrobloga

Dalej się zastanawiam czy nadpłacić kredyt skracając okres czy zmniejszając ratę. Serce mówi zmniejsz ratę, będzie lżej gdybym miał mieć problem z praca i mógłbym wyjechać z polski nadal spłacając kredyt gdybym szukał pracy. Rozum mówi skracaj okres bo z tego jest większy zysk na zmniejszenie wartości odsetek
#kredythipoteczny
  • 4
@eskejper: Tu masz dowód od @oslet - chociaż ja to wiem i nie potrzebuję takich dowodów i wyliczeń, że przy regularnych nadpłatach przy obniżaniu raty ale w takiej samej wysokości żeby rata+nadpłata wynosiła tyle co rata "nieobniżona" po skróceniu, odsetki z każdym miesiącem będziesz płacić IDENTYCZNE. Wiele osób, w tym wielu kredytobiorców, nie rozumie że to wynika z codziennego naliczania odsetek od aktualnego kapitału do spłaty i że nie ma znaczenia
Pobierz vertical - @eskejper: Tu masz dowód od @oslet - chociaż ja to wiem i nie potrzebuję t...
źródło: comment_1666693245ltrj3kt3Ev6uLy2jcLGHFq.jpg
@eskejper oczywiście że zmniejszaj ratę a później DOBROWOLNIE płać taką jaką była (niezmniejszoną). W efekcie skrócisz okres dokładnie w taki sam sposób jak przy wybraniu skróceniu okresu. Ale jak zechcesz mieć mniejszą ratę jednak, to możesz mieć mniejszą.