Wpis z mikrobloga

Mam włącznik łańcuchowy podłączony do Attiny45 do włączania i wyłączania urządzenia. Jest podłączony do przerwania. Działa to tak, że włącznikiem można włączyć i wyłączyć urządzenie, ale ono przechodzi w stan uśpienia po pewnym czasie i żeby nie trzeba było przełączać dwa razy (najpierw wyłączyć, a potem włączyć), dlatego jest podłączone pod przerwanie. Działa to tak jak chce. Problem pojawił się jak zachciałem dodać WiFi do urządzenia i zamienić attiny na esp8266. Nie jestem w stanie otworzyć zachowania z attiny. Chodzi o to żeby wybudzać przy zmianie stanu pinu, ale jak urządzenie jest włączone, to wyłączać a nie robić reset. Nie wiemx czy jasno opisałem. Jakieś pomysły?
#programowanie #elektronika #esp8266 #arduino
  • 3
@Oo-oO: włącznik ma dwa stany, które się przełącza pociągając ca łańcuszek. Jedno pociągnięcie, urządzenie się włącza. Dzieła przez jakiś czas, usypia się. Następne pociągnięcie mi wyłączy urządzenie, ale ono już jest wyłączone, bo poszło spać, więc muszę pociągnąć jeszcze raz, żeby włączyć. Potem muszę zewrzeć reset do masy, żeby ESP się zrestartowało. Ale ja włącznik po jednym pociągnięciu mam zwarty, a po następnym nie i tak w kółko. Dodatkowy scenariusz to
@Oo-oO: włącznik ma dwa stany, które się przełącza pociągając ca łańcuszek. Jedno pociągnięcie, urządzenie się włącza. Dzieła przez jakiś czas, usypia się. Następne pociągnięcie mi wyłączy urządzenie, ale ono już jest wyłączone, bo poszło spać, więc muszę pociągnąć jeszcze raz, żeby włączyć. Potem muszę zewrzeć reset do masy, żeby ESP się zrestartowało. Ale ja włącznik po jednym pociągnięciu mam zwarty, a po następnym nie i tak w kółko. Dodatkowy scenariusz to