Wpis z mikrobloga

Naszła mnie refleksja.
Żeby się przekonać, jak ważny jest pozytwny męski wzorzec w życiu przede wszystkim młodych chłopców i mężczyzn wystarczy spojrzeć na Roberta Irwina, syna Steva (łowcy krokodyli- dla tych co nie kojarzą nazwisk). Chłopak stracił ojca jak miał 3 lata. Wszystko mogło pójść w złym kierunku. Sławna rodzina, celebryckie życie, narkotyki, żal do losu. Jednak to, jakim człowiekiem był jego ojciec, jak bardzo był oddany swojej pracy i innym ludziom dało młodemu fantastyczny wzór do naśladowania. W tym, że tak bardzo często teraz tego młodym mężczyznom brakuje winne są niestety bardzo często kobiety, które moralnie i emocjonalnie tych mężczyzn kastrują. Irwin senior był bez wątpienia ciepłym i rodzinnym człowiekiem, ale był też mężczyzną silnym i niebezpiecznym. Takich nam teraz potrzeba najbardziej.
  • 9
@sierpien22 Zgadzam się. Użawam jednak, że dobre wzorce w młodym wieku są nie do przecenienia. To jest czas kiedy kształtują się nasze emocje i mechanizmy radzenia sobie z nimi. Te braki obserwujemy teraz. Masa ludzi z traumami, lękami depresją. To zazwyczaj ma swój początek w dzieciństwie i jest nieskończona ilość naukowych publikacji na ten temat. Sama z tym walczę i z tego też może wynikać moje widzenie świata
@januszerka Na jego szczęście jest od groma programów i nagrań z jego ojcem. W jakiś sposób był w jego życiu obecny. Mi chodzi generalnie o męski wzorzec. To może być ojciec, ojczym, starszy brat, dobry nauczyciel. Matka czy babcia tego nie da.