Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Widzę, że same śmieszki z Chińczyków, a nikomu się nie chce zgłębić co tak w sumie się stało, że leci.
Puchatek, tak mniej więcej, nacharał na kapitalizm i własność prywatną w czasie ostatniego zjazdu Partii w zeszłym tygodniu. Opluł to co wyprowadziło Chiny z biedy i otwarło na zachód. Jego wizja jest warta poświęcenia gospodarki #pdk
W swoim wystąpieniu powiedział, że chce walczyć z powstałym wealth gapem w społeczeństwie podatkując bogatych oraz przyjrzeniu się przepisom o własności prywatnej, czy czasami nie jest za luźno w tej kwestii. Wodospad jest reakcja oczywistą, nikt nie chce trzymać pieniędzy tam, gdzie rząd może położyć na to łapę. Do tego brak pomysłu na reformy, aby poprawić sytuację w Chinach.
Jedyną nadzieję na naprawę tego wybryku daje jego nowa prawa ręką Li Qiang. Typ był odpowiedzialny za sprawdzenie big techu do Chin, w tym Tesli, powstanie indeksu podobnego do Nasdaq na chińskiej giełdzie czy umożliwienie jakiekolwiek pracy w czasie q2 2022 i lockdownów w Szanghaju. Tylko kwestia na ile pozwoli mu Xi, o ile w ogóle na coś pozwoli.
Każdy kto posiada jakiś chińskie spółki w swoim portfelu powinien grubo się zastanowić nad sprzedażą i przeniesienie ich na coś bezpieczniejszego w Ameryczce, niezależnie od straty. Bo wodospad może trwać długo, dopóki ktoś tam w Chinach nie zachce odkręcać tego cyrku.
Mówię to ja, który jestem uwalony całkiem sporo na #nio. Jestem gotów stracić ten hajs, ale myślę nad sprzedażą i kupieniu czegoś bezpieczniejszego co straciło podobnie a ma szansę na odrobienie strat.
#gielda
gonzo91 - Widzę, że same śmieszki z Chińczyków, a nikomu się nie chce zgłębić co tak ...

źródło: comment_1666599480PASkDVzwOSXDWB56vojEJe.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gonzo91: i że niby rynek nie brał pod uwagę kolejnej kadencji xi? Przecież to było praktycznie pewne. Rynek znał jego poglądy. Utrzymanie polityki Zero Covid już było wiadome ze zjazdu partii tydzień temu. Ja całe szczescie zacząłem skupować etfy na skośnookich od niecałego miesiąca więc aż tak nie boli, ale poczekam parę dni jeszcze i zobaczę co się będzie działo. Wtedy będę podejmował decyzję.
@gonzo91: pamietam nasze dyskusje sprzed paru miechów, gdy pisałem właśnie, że NIO sobie może robić rozne cuda jesli chodzi o samochodziki i wykręcać świetne wyniki, ale komuna to komuna i przy zawirowaniach politycznych bedzie spuszczane w kiblu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: źle się wyraziłem, umożliwiał jakąkolwiek pracę w czasie lockdownu. Dzięki niemu coś się tam działo.
Ale tak, brak chęci odejścia od polityki zero covid dodaje swoje do pieca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoKappaSoldier73: 3 kadencja jest wbrew tradycji/przepisom w Chinach. Była nadzieja na zmianę.
@maniek74: tak, dalej uważam że nio to świetna firma z pięknymi perspektywami. Tylko zarówno firma jak i akcje mogą zostać spuszczone w kiblu przez komunę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widmo82: z tego co czytałem to on akurat przeciwko temu jest, ale głośno o tym mówić oczywiście nie wolno mu. Sam przykaz o zero covid idzie raczej od Co.
@gonzo91: wy wtedy odbijaliscie piłeczkę, ze sa jakieś nowe uzgodnienia miedzy NYSE a chinami i tym spółka nic nie grozi na amerykańskiej giełdzie, NIO od tego czasu #!$%@? sie jakies 50%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek74: bo takie ustalenia są. Tylko Xi psuje sytuację w Chinach, i to ciągnie cenę w dół. Teraz już nie ma obaw o delisting spółki. Jedynie w ramach odwetu za atak na Tajwan wchodzi coś takiego w grę.
@gonzo91: wiem, ze sa, tylko imo byly i sa bez znaczenia, bo coz z tego, ze spółki z giełdy nie ściągną, skoro moga ja spuścić w kibel o 90% :) dla inwestorów strata bedzie podobna