Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przychodzę po poradę gdyż już nie mam sił...
Prowadziłem wiele lat średniej wielkości burgerownie i bardzo dobrze się kręciło ale niestety musiałem zamknąć, za drogi prąd a na nim głownie się opierałem.
Sporo w życiu krajów zobaczyłem, cała Europa i po za.
Nadal chciałbym prowadzić swój lokal z gastro ale już po za Polską.
I tutaj przychodzę po poradę, gdzie będzie mi najłatwiej taki lokal otworzyć aby było jak najmniej formalności?
Chcę w Europie/EOG choć myślałem też nad Bałkanami gdzie bardzo mi się podobało. Szczególnie Czarnogóra ale przy głębszym zastanowieniu się po za sezonem raczej lipa będzie a Ja chcę z tego żyć. Rozważałem też Andorą ale sam nie wiem...
Wymógł to: Stabilność, bardzo mało formalności przy założeniu lokalu z gastro, aplikacje dowozowe (mus, bo na tym wpada większość zamówień), duży wybór hurtowni spożywczych, możliwość nawiązania współpracy z lokalną piekarnią.
Co do języka - Angielski z którym dobrze sobie radzę. Nic mnie w kraju nie trzyma. Mam oszczędności w Euro/USD, nigdy u nas w rodzinie nie trzymało się oszczędności w PLN, zawsze wymiana na twarde waluty.
#biznes #firma #europa #emigracja #gastronomia #restauracja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635556ed86c6e3384783160c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: ale jak to przed jareczkiem uciekać, mówili, że jest w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proponuję rozejrzeć się gdzie takie burgerki mogą mieć sens w kontekście kulturowym. Bo w zasadzie wszędzie indziej to całość jest cywilizowana na zachód od odry i południe od Zakopanego (no i na północ od Gdańska) w kontekście prawa i stabilności
@AnonimoweMirkoWyznania: Czarnogóra jest sprytnym wyborem, ale wydaje się na obecną chwilę mało perspektywiczna. W związku z kryzysem, wszystkie lokalizacje turystyczne ucierpią. Lepiej trzymać się rozwiniętych i nowoczesnych miast w EU. W przypadku Czarnogóry będziesz mieć też do czynienia z bardzo dużą konkurencją. Gastronomia to jedna z głównych gałęzi biznesu w Czarnogórze, szczególnie na południu.
TerminowyDyrygent: kompletnie z dupy pytanie zadajesz. Co to znaczy najlatwiej? Wolisz zeby CI najlatwiej bylo otworzyc bude, a potem znowu chlip chlipo bo rynek ciezki, klient ma inne gusta i przypadkiem znowu na prad i hajs sie nie zgadza?

Jestem bialym, bogatym mezczyzna, singlem ciezko mnie oskarzac o sympatie do Jarka i partii, która najbardziej #!$%@? podobnym do mnie, ale nie widze w Jarku tutaj problemu. Prad jest wszedzie drogi, myslales